Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Pożegnanie przedszkola 21.06.2017 i 22.06.2017

  21 i 22 czerwca 2017r. odbyło się Uroczyste Pożegnanie Przedszkola. Dzieci zaprezentowały program artystyczny w którym znalazły się wiersze, piosenki oraz tańce. Na koniec przedszkolaki w języku migowym pokazały piosenkę pt. ”Ostatni raz” oraz zatańczyły Poloneza. Kończące edukację przedszkolną 6-latki otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom za wieloletnią współpracę, a ukochanym dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole. Powodzenia ! 

 • Konsultacje ze specjalistami 20.06.2017 r.

  Dnia 20 czerwca 2017 roku w naszym przedszkolu odbyły się konsultacje ze specjalistami (logopeda, pedagog, psycholog, rehabilitant) i wychowawcami grup, w celu przekazania informacji o aktualnym stanie zdrowia dziecka korzystającego z pomocy psychologiczno - pedagogicznej w przedszkolu. W spotkaniu uczestniczyło ośmioro rodziców, bardzo dziękujemy za przybycie.

 • Wizyta Policjanta 08.06.2017r.

  Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszym przedszkolu 08 czerwca 2017r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Policji z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie spotkania przedszkolaki dowiedzieli się, jak bezpiecznie zachowywać się podczas nadchodzących wakacji. Pan Policjant ostrzegł przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać podczas wakacji. Dzieci wspólnie z funkcjonariuszem przypomniały, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz spędzać czas wolny na placu zabaw, przy akwenach wodnych i innych miejscach na świeżym powietrzu.

 • Wycieczka na kort tenisowy 08.06.2017r.

  W czwartek 8 czerwca 2017r. dzieci z grupy IV odwiedziły korty tenisowe, gdzie spotkały się z trenerem tenisa, byłym mistrzem polskich juniorów w deblu z Rafałem Mikulskim. Przedszkolaki miały możliwość poznania podstawowych zasad gry jak również pobawić się na prawdziwych kortach. Spotkanie to sprawiło dzieciom wiele radości. Może któreś z nich zostanie mistrzem jak Agnieszka Radwańska? Życzymy im tego.

 • Wycieczka EKO KOLEJKĄ 07.06.2017r.

  Z okazji dnia Dziecka Rada Rodziców zorganizowała przedszkolakom 07 czerwca 2017r. przejazd eko kolejką. Kolejka poruszała się ulicami naszego miasta, dzięki czemu mieliśmy okazję podziwiać jego uroki. Przedszkolaki zwiedziły ostrowski Rynek i okolice, następnie udały się na Piaski Szczygliczka. Kolejka była dla dzieci wielką atrakcją, a wspaniałą podróż umilały im znane wszystkim piosenki. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola.

   

 • Spartakiada 03.06.2017r.

  W sobotę na „Stali”  odbyła się „Tęczowa spartakiada”, była to już X edycja spartakiady sportowej przedszkolaków. W spartakiadzie wzięło udział szesnaście przedszkoli z naszego miasta. Uroczystość rozpoczęła „tęczowa parada” w trakcie której prezentowały się przedszkola. Po przejściu na wyznaczone stanowiska rozpoczęły się sportowe zmagania. Dzieci w czterech kategoriach wiekowych zmierzyły się w różnych konkurencjach.

  Poprzez zawody sportowe propagujemy idee olimpijskie oraz dzieci poznają zachowanie fair -play. Rodzice wzięli udział w przeciąganiu liny i wykazali się takim zapałem, że lina pękła. Była też zabawa przy muzyce i z chustą klanza. Wypuszczono w powietrze mnóstwo kolorowych balonów. Wszystkim zawodnikom wręczone zostały medale.

  Spartakiada sportowa przedszkolaków dostarczyła wielu emocji zawodnikom i kibicom.

 • Dzień dziecka 01.06.2017r.

  Z okazji Dnia Dziecka nasi przedszkolacy uczestniczyli w imprezie zorganizowanej 01 czerwca na terenie Publicznego Przedszkola nr 11. Dużym zainteresowaniem cieszyło się łowienie rybek oraz dmuchany zamek. Dużo śmiechu i radości przysporzyło przeciąganie liny, zumba, tor przeszkód, mini szczudła a także zabawy z chustą animacyjną. Wszystkie dzieci miały pięknie wymalowane twarze. Zorganizowane były różnorodne stanowiska z konkurencjami, po wykonaniu których dziecko dostało pieczątkę. Po zebraniu wszystkich pieczątek dzieci otrzymały wylosowaną przez siebie nagrodę.

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.22

  Patryk był ostatnim bohaterem, ale wspaniale pełnił tę funkcję. Dbał o to aby każde z dzieci miało posiłek, sprawdzał czystość rąk swoich kolegów i miał ogromną satysfakcję, że pilnuje porządku w sali. Mama przyszła wraz z siostrą Patryka Natalką i przeczytała ulubioną bajkę o Martynce.

   

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.21

  Ania, opowiadając o sobie ,pokazała jak piecze ciastka, zamienia się w córkę wodza wikingów oraz jak zadbała o mamę w zakładzie fryzjerskim. Na zaproszenie przyszli oboje rodzice i pomogli nam wszystkim stworzyć bajkę w oparciu o obrazki. Tata Ani nagrał i zmontował opowieść o królewnie, a mama przeczytała list do córeczki. Na zakończenie każdy poczęstował się ciastkami upieczonymi przez Anię.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.20

  Nikodem był bardzo szczęśliwy dowiadując się, że będzie bohaterem, wszystkich o ty powiadamiał. Opowiadał o sobie, poprosił o wspólne zdjęcie z Tomkiem i bardzo dzielnie pełnił dyżur, a zaproszona mama przeczytała bajkę o Jasiu Fasoli i uczesała chętne dziewczynki.

   

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.19

  Konstancja zaprezentowała książkę i umiejętności baletowe, a mama przeczytała wybraną przez dzieci książkę oraz zademonstrowała mikroskop, pod  którym każdy mógł obejrzeć w powiększeniu np. kroplę wody. 

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.18

  Oskar przedstawił swoją rodzinę i opowiedział o  pasji jaką jest piłka nożna, a zaproszona mama pokazała nam jak wykonać kwiatka z kuli styropianowej i cekinów. Wszystkie dzieci  wykonały prace samodzielnie.

 • Cykl - Bohater Tygodnia gr. II cz.15

  Antoś był bardzo dumny, że został wylosowany. Dużo radości sprawiało mu dyżurowanie, ale największą radość okazał opowiadając swoją bogato przygotowaną  książkę i kiedy odwiedziła nas mama. 
 • Wystawa pod hasłem "Pamiątki z PRL".

   

   

  W dniach od 01. 07. - 04. 07. 2014 r.

  zapraszamy Państawa wraz z dziećmi na

  wystawę pod hasłem "Pamiątki z PRL" z

  prywatnych zbiorów absolwenta naszego

  przeszkola Roberta Jańczaka. Otwarcie

  wystawy o godz. 14:00 01. 07. 2014 r.

  Serdecznie zapraszamy, wysatawa będzie

  czynna w godzinach od 13:00 do 16:00.

 • Opłata za czerwiec.

  OPŁATA ZA CZERWIEC


  Proszę o odbiór książeczki opłat z kwotą za czerwiec
  w dniach 3 lipca 2014 (czwartek) i 4 lipca 2014 (piątek)
  od godz. 7.00 do 18.00 w sekretariacie przedszkola.
  W następnych dniach od 7.00 do 15.00.
  Opłata powinna znaleźć się na koncie przedszkola do 15 lipca  2014 r. 
  Potem naliczane będą odsetki.

  Dziękuję.


  Dziękuję.

 • Zakończenie roku szkolnego 17. 06. 2014 r.

  17 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tegoroczną uroczystość obchodziło 71 absolwentów naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzicami i bliskimi. Pani dyrektor rozpoczynając całą uroczystość powitała przybyłych gości: Sekretarza Miasta pana Andrzeja Baraniaka, proboszcza Parafii Świętego Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim księdza Pawła Kostrzewę, przedstawicieli Rady Osiedla „Śródmieście” panią Teresę Kruczkowską i panią Stanisławę Nowak, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim pana Grzegorza Graczyka oraz przedstawicieli rady rodziców naszego przedszkola. 
  Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny w wykonaniu starszaków. Dzieci zaprezentowały taniec do piosenki zespołu Abba pt.: „Mamma Mia”, taniec do utworu P. Rubika pt.: „Niech mówią, że…”, angielski taniec „Specnerin”. Następnie zaprezentowały się dzieci z grup integracyjnych, które pięknie wykonały taniec do piosenki pt.: „Biedronki”. Po wykonaniu tańców, które zostały nagrodzone gromkimi brawami od publiczności, dzieci zaprezentowały umiejętność posługiwania się językami obcymi. Piosenkę pt.: „Guten Tag” wykonały dzieci uczęszczające na zajęcia z języka niemieckiego, natomiast dzieci uczęszczające na język angielski zaprezentowały piosenkę pt.: „Pinokio” w angielskiej wersji. Rodzice oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć również inscenizację pt.: „Wakacje”, piosenkę M. Jeżowskiej pt.: „Dłonie”, inscenizację pt.: „Małpa w kąpieli”, podczas której dzieci zaprezentowały umiejętność posługiwania się językiem migowym, „Marsz Radeckiego” oraz poloneza w wykonaniu naszych starszaków. Wielu przeżyć i wzruszeń dostarczyła prezentacja multimedialna pt.: „Wspomnienia z przedszkola”. 
  W przewie między występami dzieci otrzymały dyplom ukończenia przedszkola, który wręczała pani dyrektor oraz upominek w postaci książki pt.: „Dobre maniery Cecylii Knedelek, czyli o tym, że wypada wiedzieć, co wypada” od przedstawiciela rady rodziców.
  Po specjalnych podziękowaniach i oficjalnym zakończeniu uroczystości przez panią dyrektor na naszych absolwentów czekała jeszcze jedna niespodzianka przygotowana przez młodszych kolegów z przedszkola. Dzieci wręczyły drewniane, ręcznie malowane kwiatki, aby ich starsi koledzy o nich nie zapomnieli i miło wspominali czas spędzony w przedszkolu. Na zakończenie uroczystści zaprosiliśmy wszystkich Gości i Absolwentów do kącika miętowo-cytrynowego, gdzie czekały orzeżwiająco-słodkie niespodzianki. Szczególnie gorąco dziękujemy Panu Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 G. Graczykowi za pomoc i udostępnienie sali gimnastycznej na naszą uroczystość.


   

   

   

 • Choć gardełko nie jest zdrowe, lubię lody śmietankowe 16. 06. 2014 r.

  „ Choć gardełko nie jest zdrowe, lubię lody śmietankowe…”
  Ola powiedziała Ani, Ania powiedziała Zosi… i tak wieść o przepysznych lodach rozeszła się po całym przedszkolu. Dlatego grupa II wraz ze swoją wychowawczynią Iwoną Król postanowiła wybrać się w poniedziałek 16 czerwca do owej lodziarni, gdzie panowała serdeczna i przepyszna atmosfera.


   

 • Przedwakacyjne spotkanie w bibliotece 12. 06. 2014 r.

  Przedwakacyjne spotkanie w bibliotece. Dnia 12 czerwca dzieci z grupy III wraz z panią Joanną Matysiak odwiedziły bibliotekę dziecięca przy ulicy Królowej Jadwigi. Przedszkolaki miały okazję poznać zasady funkcjonowania biblioteki publicznej, zmierzyć się z zagadkami dotyczącymi bohaterów rożnych bajek, ponad to dzieci sprawdziły swoje umiejętności podczas rozwiązywania rożnych łamigłówek na tablicy interaktywnej, a na koniec wszyscy przeglądali bardzo interesujące książki przyrodnicze, encyklopedie dla dzieci, a także kolorowe i atrakcyjne bajki. To było fantastyczne przedwakacyjne spotkanie, wszystkie dzieci zgodnie potwierdziły, że do biblioteki jeszcze wrócą. Trzymamy za słowo!


 • Dzień Mamy i Taty 09.11. i 12. 06. 2014 r.

  GRUPA VI

  W poniedziałek 09. 06. o godz. 15:30 w gr. VI odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Przedszkolaki zaprezentowały rodzicom piosenki, wierszyki i tańce. Dla rodziców przygotowane były konkursy, które przysporzyły wszystkim dużo zabawy i uśmiechu. Dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane własnoręcznie upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

   GRUPA V

   

   

 • Odwiedziny w sklepie zoologicznym 11. 06. 2014 r.

  Do Afryki to za daleko, ale egzotyczne zwierzęta można spotkać także u nas. Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy VII, które 11 czerwca wraz ze swoimi nauczycielkami odwiedziły sklep zoologiczny. Bacznie przyglądały się małym gryzoniom i kolorowym rybką, ale największe wrażenie na przedszkolakach wywarł wąż, którego można było dotknąć i pogłaskać.


   

 • Maluszki odwiedziły lodziarnię 06. 06. 2014 r.

  6 czerwca Maluszki odwiedziły lodziarnię p Ilony i Jana Skawińskich. Obejrzały prces produkcyjny, mogły samodzielnie obsłużyć automat do lodów no i oczywiście skosztować. Smacznego.

   

 • Dzień Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych 30. 05. 2014 r.

  Dnia 30 maja 2014 dzieci z grupy V uczestniczyły w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka. Dzieci brały udział w różnych zabawach sportowych, mogły sprawdzić swoją skoczność, celność, m.in. na torze przeszkód i na trampolinie, a ponadto również zaobserwować, jak świetnie radzą sobie dzieci niepełnosprawne z tej szkoły w kolejnych konkurencjach. Trudy zmagań z przeróżnymi dyscyplinami sportu urozmaicały uczestnikom liczne atrakcje, takie, jak stoisko z origami, koło szczęścia, malowanie twarzy, itp. Przygotowano także słodki poczęstunek dla dzieci.


   

 • "Książka naszym przyjacielem" 16. 05. 2014 r.

  "Książka naszym przyjacielem"- wiedzą o tym przedszkolaki z grup VII, które wraz z nauczycielkami odwiedziły w piątek 16 maja Bibliotekę Publiczną im Rowińskiego w naszym mieście. Mogły przejżeć zbiory biblioteczne i wysłuchać ciekawostek o książkach z ust pani bibliotekarki. Olbrzymia ilość książek zrobiła na małych czytelnikach nie lada wrażenie.

   

   

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Papierowe Cuda".

  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Papierowe cuda" – III miejsce Dorotki Smółki.

  "Akademia Dziecięcej Twórczości" w Krakowie ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod hasłem: PAPIEROWE CUDA. Celem konkursu było ukazanie możliwości wykorzystania papieru, jako środka inspiracji i źródła bogactwa pomysłów w tworzeniu różnorodnych prac plastycznych, w tym nowatorskich technik plastycznych oraz wykorzystania origami płaskiego i przestrzennego, w celu wymiany wzajemnych innowacyjnych doświadczeń, a przede wszystkim promowaniu talentów dzieci. Na konkurs nadesłano 72 prace, w tym 58 płaskich i 14 przestrzennych z 37 przedszkoli z różnych regionów Polski, wykonanych pod opieką 55 nauczycielek. Prace nadesłano m.in. z Wieliczki, Lublina, Słupi, Kołczygłów, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Cerekwi, Zabrza, Giżycka, Poznania, Legnickiego Pola, Helenowa Drugiego, Sosnowca, Chełma, Olsztyna, Warszawy, Drawska i Sośniowic oraz punktu przedszkolnego w Sątopach. Konkurs został rozstrzygnięty 30 kwietnia 2014r. W skład Jury oceniającego prace weszli:
  - Pani Małgorzata Konopka - Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 152 w Krakowie
  - Pani Dorota Stępień - Nauczyciel - współorganizator konkursu
  - Pani Dorota Janicka - Nauczyciel - współorganizator konkursu  
  - Pan Robert Halik - Wydawca Bliżej Przedszkola
  - Pan Piotr Serafin - Przewodniczący Rady Dzielnicy XV
  - Pan Janusz Pasik - Przewodniczący Rady Rodziców Przedszkola nr 152
   Jury oceniało prace w następujących kategoriach: I - prace płaskie dzieci 5 i 6 - letnich, II - prace przestrzenne dzieci 5 i 6 - letnich. Oceniając prace Jurorzy kierowali się trzema kryteriami: oryginalnością, wrażeniem artystycznym i pomysłowością; zgodnością z wymogami regulaminu; samodzielnością i estetyką wykonania.  Według podsumowania punktacji przyznanej przez Jurorów na szczególne uznanie i prestiżowe miejsca zasłużyły prace wykonane przez następujące przedszkolaki: W kategorii prac płaskich dzieci 5 i 6-letnich:
  I miejsce - praca nr 7
  Patrycja Krakowiak z Przedszkola Samorządowego nr 110 w Krakowie pod kierunkiem nauczycielek: Elżbiety Biela i Karoliny Kubaty
  II miejsce - praca nr 30
  Kasia Suder z Przedszkola Samorządowego nr 96 "Pod Świerkami" w Krakowie pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Kluz-Strzępki
  III miejsce - praca nr 16
  Dorota Smółka z Przedszkola nr 11 im. Calineczki z Ostrowa Wielkopolskiego pod kierunkiem nauczycielki: Marty Kornaszewskiej

  Serdecznie gratulujemy!

   

 • Dzień Dziecka w Zespole Szkół Usługowych 30. 05. 2014 r.

  Dzieci z grupy IX wraz ze swoją wychowawczynią Katarzyną Motyl dzień dziecka spędziły na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Usługowych. Drużyna "ośmiorniczek" podjęła sportową rywalizację z nieco starszymi zawodnikami ze Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek. Dzieci startowały w różnych konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli w-fu: wyścigi rzędów z boją, skok w dal, toczenie piłki kijem hokejowym, przeciąganie liny itp. Nie było przegranych i wygranych, liczyła się dobra zabawa, której w tym dniu nie brakowało. Organizatorzy zadbali również o to, aby małym zawodnikom nie zabrało sił i energii. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na owocowy poczęstunek i zdrowe koktajle przygotowane ze świeżych owoców i warzyw. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zawodach sportowych oraz słodki upominek.


 • Spartakiada 31. 05. 2014 r.

   W sobotnie przedpołudnie 31.05.2014, na stadionie przy ulicy Kusocińskiego odbyła się SPARTAKIADA ,,ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO” z udziałem 19 przedszkoli Ostrowa Wielkopolskiego, które reprezentowały 14 dyscyplin sportowych uprawianych w naszym mieście. Barwna parada dzieci i zaproszonych gości rozpoczęła zmagania sportowe. Nasze przedszkolaki dumnie maszerowały z flagami symbolizującymi lotnictwo a wspierał ich swoją osobą pan ROBERT FABIAŃSKI uprawiający dyscyplinę sportu modelarstwo lotnicze z Klubu Sportowego ,,Aeroklub Ostrowski”. Dzieci miały okazję sprawdzić się w konkurencjach sportowych dostosowanych do swojego wieku. Następnie cała drużyna ,,Calineczki” zatańczyła z kolorową chustą animacyjną. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i zdrowe przekąski. Natomiast rodzice mocno zaangażowali się nie tylko w kibicowanie swoim pociechom, ale także przedstawiciel tatusiów wziął udział w konkurencji przeciągania liny. Nauczycielki przebrane za postacie Zdrojka i Pastusia częstowały kibiców siedzących na trybunach pachnącymi jabłkami. Piękna pogoda i sportowa zabawa wprowadziła wszystkich w bardzo radosny nastrój.   

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję