Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Wigilia w Calineczce 20.12.2017r.

  Dnia 20 grudnia w przedszkolu odbyła się Wigilia. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, by wspólnie spędzić uroczyście ten wyjątkowy dzień. Przedszkolacy życząc sobie wzajemnie "Wesołych Świąt" - dzielili się opłatkiem, zasiedli do wspólnej wieczerzy. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, prezentów i radości.

 • "Calineczka pije mleko" 14.12.2017r.

  W czwartek 14 grudnia, w ramach projektu „Calineczka pije mleko”, który ma na celu promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych dzieci z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w drugim spotkaniu z Krówką Śmieszką. Tym razem obejrzały prezentację multimedialną na temat „Droga mleka od krowy do szklanki” oraz doświadczenia z mlekiem „Tęczowa burza ” i „Serwatka”. Na zakończenie dzieci wspólnie z Krówką Śmieszką zaśpiewały piosenkę „Oj dana, Oj dana..” oraz otrzymały od gościa kolorowanki. Ten dzień wzbogacił dzieci w nowe doświadczenia oraz dostarczył wiedzy na temat drogi mleka.

 • Konkurs recytatorski - "W oczekiwaniu na Święta" 14.12.2017r.

  Dnia 14 grudnia 2017 roku odbył się w Ostrowskim Centrum Kultury konkurs recytatorski zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 9 im. Misia Uszatka pod hasłem „Przedświąteczne przygotowania”. Nasze przedszkole godnie reprezentował Igor Błach z grupy VII pod opieką wychowawczyni pani Marii Stefaniak. Igor zaprezentował wiersz jednaj z ulubionych poetek dziecięcych Doroty Gellner pt. „Prezent dla Mikołaja”. Debiut na „małej scenie OCK” dla Igorka okazał się udany. Został nagrodzony dyplomem , pamiątkową bombką oraz słodkim upominkiem. Jesteśmy bardzo dumni z Igora!

 • "Zimowe śpiewanie, świąteczne kolędowanie" 13.12.2017r.

  Dnia 13.12.2017 Klaudia i Natalia Ławniczek wzięły udział w X Międzyprzedszkolnym Konkursie pod hasłem " Zimowe śpiewanie, świąteczne kolędowanie" organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 17 "Ciuchcia". Siostry na deskach sceny Młodzieżowego Domu Kultury zaśpiewały pastorałkę "Skrzypi mróz, wielki wóz". Dziewczyny doskonale poradziły sobie z tremą na dużej scenie, czego dowodem były zadowolone i uśmiechnięte twarze. Całość szczęścia przypieczętowały gratulacje oraz otrzymane upominki za udział w konkursie.

 • Pieczenie pierników 12.12.2017r. i 13.12.2017r.

  Dzieci z grupy V, VI swoje przygotowania do świąt rozpoczęły od pieczenia pierników. Przygoda kulinarna podzielona była na dwa etapy: wyrabianie ciasta, pieczenie. Wyrabianie i pieczenie pierników odbyło się w przedszkolu . Dzieci w profesjonalny sposób przystąpiły do  pracy: założyły fartuszki, umyły ręce i czekały z niecierpliwością na przyjście Pani Kaliny, która dodawała składniki w odpowiednich proporcjach. Nasi mali cukiernicy z wielkim zaangażowaniem ugniatali, wałkowali ciasto i formowali różne kształty po czym nastąpiło wypiekanie, ale to zadanie już należało do Pań. Nasi przedszkolacy doświadczyli wspaniałych wrażeń, za co bardzo dziękujemy Pani Kalinie.

 • Jarmark Bożonarodzeniowy 11.12.2017r. i 13.12.2017r.

  11 i 13 grudnia 2017 r. przedszkolaki z gr. I, II, III, IV, VII ze swoimi Paniami poszły na spacer oraz na Rynek obejrzeć wspaniałą świąteczną choinkę i żłóbek z żywymi zwierzętami. Dzieci w promieniach słońca przyglądały się ogromnej, kolorowej i pięknie oświetlonej choince. Potem grupa poszła do żłóbka , gdzie dzieci mogły zobaczyć dwa kucyki oraz kozy, które smacznie zajadały sianko, a także rzeźbione figurki Świętej Rodziny. Dzieci były pod dużym wrażeniem jak zmienił się Rynek na Święta.

 • Nasza przedszkolna Choinka Bożonarodzeniowa 11.12.2017r.

  W poniedziałek 11 grudnia Antonina Mydlak z gr.I wraz z p. Iwoną Król uczestniczyła w konkursie miedzyprzedszkolnym "Nasza przedszkolna Choinka Bożonarodzeniowa". Antosia wykonała choinkę z płatków kosmetycznych, za co otrzymała dyplom i nagrodę.

 • Warsztaty w Szkole Podstawowej nr 2 - 07.12.2017r.

  Dnia 7 grudnia dzieci z grupy III i IV skorzystały z zaproszenia i wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 2 na przedstawienie "Witajcie w naszej bajce". Dzieci mogły wysłuchać przygotowanych piosenek. Brały również udział w ciekawych zajęciach ,podczas których wykonywały eksperymenty z wodą. Atrakcją były również zajęcia ruchowe przygotowane specjalnie dla dzieci. Dzień minął nam bardzo przyjemnie i pełen wrażeń !

              

 • Wizyta w mleczarni 07.12.2017 i 11.12.2017r.

  Dnia 07.12.2017 i 11.12.2017r. w ramach projektu „Calineczka pije mleko” dzieci z grupy IV, V i VI uczestniczyły w „warsztatach mleczarskich”w Ostrowskiej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Na początku wycieczki kierownik produkcji zapoznał dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu na terenie hali produkcyjnej, gdzie dzieci obserwowały pracę różnych maszyn i urządzeń np. urządzenia do produkcji sera. Następnie dzieci dowiedziały się, jak wygląda i na czym polega proces produkcji poszczególnych produktów. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w dojeniu krowy co okazało się niełatwym zadaniem. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone do restauracji "Mleczna Perła" na degustację mlecznego koktajlu oraz chleba z własnoręcznie robionym masłem. W międzyczasie uczestniczyły w zabawach plastycznych- wykonały mlekoczapki . Wróciły do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone, bogatsze o nowe doświadczenia.

 • Wizyta św. Mikołaja 06.12.2017r.

  W dniu 6 grudnia 2017 r. wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola z niecierpliwością oczekiwały przybycia wyjątkowego gościa – św. Mikołaja. Jednak przed jego wizytą przedszkolaki nie leniuchowały – każda grupa wykonała piękny portret naszego gościa. Spotkanie ze świętym Mikołajem było poprzedzone krótkim przedstawieniem, rozgrzewką przy muzyce i bardzo ważnym pasowaniem każdego przedszkolaka na Pomocnika Świętego Mikołaja. Aż w końcu, mimo braku białego puchu za oknem, na spotkanie z przedszkolakami przybył sam św. Mikołaj! Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały gościa ogromnymi brawami i zaśpiewały specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenkę „Mój kochany Mikołaju”. Dodatkowo dzieci wykonały dla św. Mikołaja piosenkę „Anioł pasterzą mówił” w języku migowym. Występy naszych przedszkolaków bardzo spodobały się św. Mikołajowi, który obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok. Spotkanie ze św. Mikołajem minęło w miłej, pełnej radości i uśmiechu atmosferze, a przedszkolaki oczekują już kolejnej wizyty naszego wyjątkowego gościa za rok.

 • Świąteczne przedstawienie w OCK-u 06.12.2017r.

  06 grudnia dzieci z grup III, IV, V, VI miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Już jutro będą święta”. Scenariusz przedstawienia oparty był na niezapomnianej książce Lewisa Carrolla "Alicja w krainie czarów.

 • Andrzejki 30.11.2017r.

  W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się środę 30 listopada br., wspólnie bawiły się dzieci z grupy V, VI i VII oraz II,III, IV. Na tę okoliczność została przygotowana odpowiednia dekoracja sali, stroje, wiele ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw. Wszystkie wesołe zabawy były przeplatane skocznymi utworami z dziecięcego repertuaru. Nie mogło zabraknąć oczywiście wróżb , które są związane z obrzędem ludowym tego święta. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Było także wrzucanie monety do wody, wróżba z kolorami, losowanie przedmiotów, które miały podpowiedzieć dzieciom – kim zostaną w przyszłości oraz jakie talenty i cechy charakteru kryją wylosowane obrazki zwierzątek. 

  Czy wróżby się spełnią ? – to pokaże przyszłość. Jednak pewne jest to, że przyniosły kolejny rok wiele radości przedszkolakom i były okazją do wspólnej zabawy oraz poznania tradycji ludowej.

   

 • Konkurs "Wiem czym oddycham"

  „Wiem, czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji firma AVIVA zainstaluje 150 czujników w całej Polsce, aby mieszkańcy wiedzieli, czym oddychają. 100 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie oraz 50 czujników w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji, aby jak najlepiej uzupełnić ogólnopolską sieć czujników monitorujących powietrze.

  W związku z konkursem „Wiem, czym oddycham” i możliwością zamontowania w naszym mieście zewnętrznego czujnika pomiaru jakości powietrza, prosimy o głosowanie na lokalizację wskazaną pod adresem:

  https://wiemczymoddycham.pl/glosowanie/acf2f827-cd72-4823-9436-676f7fefd623

  Głosować można do dnia 10 grudnia 2017 roku.

 • Andrzejki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi 29.11.2017r.

  Dnia 29.11.17r. przedszkolaki z grupy V i VI wraz z nauczycielkami uczestniczyli w fantastycznej zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Królowej Jadwigi. Oprócz super zabawy andrzejkowej dla dzieci zostały przygotowane konkursy, w których bardzo chętnie brały udział oraz słodka niespodzianka w postaci pysznego lizaka. Dziękujemy za zaproszenie.

 • Kolęda "Cicha noc"

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

  Przedszkolaki nauczyły się migać kolędę: „Cicha noc”.

  Już dziś zapraszamy do oglądania kolędy zamiganej i zaśpiewanej przez dzieci z grupy VI i VII.

  Aby obejrzeć film wystarczy na stronie YouTube wpisać: Calineczka miga: „Cicha noc” lub kliknąć na poniższe linki:

  https://youtu.be/F-ogyB5qj0U

  https://youtu.be/ncUfSFBPN9A

 • Nasz występ na Rynku 14.12.2016 r.

  Występ na Ostrowskim Rynku 14.12.2016r.
  14.12.2016 r. przedszkolacy z grupy VII debiutowali na dużej scenie ostrowskiego rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzieci zaprezentowały utwór „ Zima” Vivaldi – zimowa opowieść. Występ został doceniony i nagrodzony gromkimi brawami.

 • "Szalony Renifer" 16.12.2016 r.

  W dniu 16.12.2016 roku dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w rozstrzygnięciu konkursu „Szalony Renifer” organizowanego przez Polsko – Kanadyjską szkołę przy ulicy Kościuszki. Spośród wielu przedszkoli biorących udział w konkursie nasze zaprezentowało aż 14 prac, które zdobyły czołowe miejsca. I miejsce zajął Jakub Bielecki z grupy IV , II miejsce egzekwo przyznano Marii Wojciechowskiej z grupy VI i Zofii Herczak z grupy II natomiast dwa III miejsca przyznano Patrycji Jaskule z grupy V oraz Mikołajowi Danilczykowi z grupy VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Całą uroczystość uświetniły pokazy artystyczne uczniów z tamtejszej szkoły.

 • Pieczenie pierników 14.12.2016 r.

  Pieczenie pierników

  Dzieci z grupy VII (14 grudnia) swoje przygotowania do świąt rozpoczęły od pieczenia pierników. Przygoda kulinarna podzielona była na dwa etapy: wyrabianie ciasta, pieczenie. Wyrabianie i pieczenie pierników odbyło się w przedszkolu . Dzieci w profesjonalny sposób przystąpiły do  pracy: założyły fartuszki, umyły ręce i czekały z niecierpliwością na przyjście Pani Kaliny, która dodawała składniki w odpowiednich proporcjach. Nasi mali cukiernicy z wielkim zaangażowaniem ugniatali, wałkowali ciasto i formowali różne kształty po czym nastąpiło wypiekanie, ale to zadanie już należało do Pań. Nasi przedszkolacy doświadczyli wspaniałych wrażeń, za co bardzo dziękujemy Pani Kalinie.

 • Warsztaty Bożonarodzeniowe 13.12.2016 r.

  13. 12 2016r w grupie III odbyły się Warsztaty Bożonarodzeniowe wówczas nasze przedszkole zamieniło się na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. W miłej,świątecznej atmosferze wielu rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Dzieci przywitały swoich rodziców zabawami ruchowymi, które wspólnie wykonywali, zaśpiewali również kolędę „Cicha Noć” w języku migowym, a także zaprezentowali zabawę w języku angielskim. Po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie choinki lub bombki, każde dziecko mogło zadecydować, którą z tych rzeczy chciałoby wykonać. Przy dźwiękach kolęd, z pomocą rodziców powstawały radosne bombki i kolorowe choinki. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła. Bombki i choinki z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach.

   

 • Góra Grosza zakończenie XVII edycji 2016 r.

  Od 28.11.2016  do  09.12. 2016 r. w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”.

  Organizatorem XVII już edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, które pomaga dzieciom z Domów Dziecka. Słoiczki – skarbonki szybko zapełniały się „złotymi” monetami.  Akcja zakończyła się pomyślnie , zebraliśmy naprawdę „górę groszy” , za co wszystkim rodzicom i przedszkolakom dziękujemy!!!  Przyjemnie jest otrzymywać prezenty, ale jeszcze większą radość sprawia wszystkim dzielenie się tym co mamy z innymi potrzebującymi.

 • Kreatywne przedszkole II edycja zakończenie III tydzień 05.12 – 09.12.2016 r. cz.5

  Kreatywne przedszkole zakończenie III tydzień 05.12 – 09.12.2016r.

  9 grudzień 2016 roku - realizacja projektu "Kreatywne przedszkole" czyli "Przedszkole bez zabawek" została zakończona. Każde dziecko  otrzymało dyplom  "Kreatywnego przedszkolaka" . Odbyła się również wystawa zrobionych zabawek i każde dziecko mogło wybrać sobie  dowolną zabawkę i zabrać ją do domu.  A my jeszcze raz dziękujemy wszystkim Rodzicom za aktywne zbieranie i dostarczanie do przedszkola różnorodnych materiałów.

   

 • Wizyta Świętego Mikołaja 06.12.2016 r.

  Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego Przedszkola. A prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

 • Konkurs GROSIK

  KONKURS GROSIK

  14 dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięło udział w konkursie  organizowanym przez „Grosik”,  „Ty rysujesz i malujesz, a Mikołaj sypie prezentami. Prace wykonane były dowolną techniką plastyczną o tematyce świątecznej.  Podczas rozstrzygnięcia i wręczenia  nagród 6 grudnia 2016r nasze przedszkole  otrzymało wyróżnienie  i symboliczne upominki  za coroczny udział w konkursie. 

 • Kreatywne przedszkole II edycja II tydzień 28.11. – 02.12.2016 r. cz.4

  Kreatywne przedszkole II tydzień 28.11 – 02.12.2016r.

  Kreatywne przedszkolaki z "Calineczki" już dwa tygodnie tworzą nowe zabawkiz niekonwencjonalnych materiałów. Bawią się świetnie! Powstały: kartonowe domki, meble, kuchenki, samochody i wiele innych ciekawych zabawek. Po czasie kreatywnego działania, nadszedł czas wesołej zabawy. Dzieci wykorzystują "nowe" zabawki do różnych zabaw tematycznych i ruchowych oraz z uporem dopracowują rozpoczęte projekty. Proszą również

  o pomoc, najczęściej podczas łączenia poszczególnych elementów. Ostatni tydzień kreatywnych działań przed nami. Życzymy wspaniałej zabawy!

 • Warsztaty w Muzeum Miasta Ostrowa Wlkp. 01.12.2016 r.

  Dnia 1 grudnia 2016 roku grupa VII wraz z opiekunami panią Marią Stefaniak i panią Justyną Kosar – Wolańską udała się na warsztaty lepienia z gliny do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkoposkiego, które znajduje się w Ratuszu na ostrowskim Rynku. Najpierw przedszkolaki obejrzały wystawę pt. „Skarby archeologiczne” oraz wysłuchały ciekawostek na temat związany z wykopaliskami podczas prac drogowych w naszej okolicy. Aktywnie włączały się do rozmowy i odpowiadały na pytania, były bardzo zaciekawione tematem znalezisk i wykopalisk archeologicznych. Ale największą radość przyniosło przedszkolakom lepienie z gliny wybranych przez siebie przedmiotów i ozdabianie ich. Dzieci wykonały różne przedmioty takie jak filiżanki, naczynia, statek a nawet ząb dinozaura.

 • II międzyprzedszkolny konkurs wokalno-recytatorski "O Misiu, dla Misia"25.11.2016r.

  25 listopada jest dniem Pluszowego Misia, wtedy wszystkie misie mają swoje święto. Właśnie tego dnia w Publicznym Przedszkolu nr 13 im. Sinbada w Ostrowie Wielkopolskim odbył się II międzyprzedszkolny konkurs wokalno-recytatorski "O Misiu, dla Misia", w którym wzięło udział 18 ostrowskich przedszkoli.
  Nasz Przedszkolak: Adam Henicz z grupy II przepięknie zaśpiewał piosenkę, pt. „Mały miś jest głodny”.
  Jury w składzie: Jolanta Maćkowiak - Naczelnik wydziału Edukacji i Sportu, Izabela Hirsa - dyrektor Publicznego Przedszkola nr 12 oraz Małgorzata Krzyżanek - dyrektor Publicznego Przedszkola nr 13, przyznało wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce i na zakończenie wręczyło dyplomy, podziękowania i upominki.

 • Tydzień języka migowego grudzień 2015 r.

  W naszym przedszkolu realizowany jest autorski program pani Moniki Pawlak „Język migowy – pobaw się z nami migowymi znakami”, w grupach III, IV, V, VI, VII. Dzięki zabawie z językiem migowym dzieci poznają sposoby porozumiewania się z osobami głuchymi za pomocą systemu językowo – migowego oraz elementów polskiego języka migowego. Dzieci uczą się pojęć związanych z ich najbliższym otoczeniem, a także poznają sposoby interpretacji piosenek za pomocą języka migowego.

  Jest to pierwszy krok ku integracji z osobami niepełnosprawnymi oraz sposób pokonania barier komunikacyjnych. Integracja w naszym przedszkolu jest bardzo ważna. To my dorośli naszym przykładem pokazujemy dzieciom, że każdy człowiek może i potrafi śmiać się, płakać, okazywać miłość, przyjaźń i przywiązanie. Od września w naszym przedszkolu jest dziecko niedosłyszące, którego rodzice posługują się językiem migowym.

  W tygodniu języka migowego prosimy rodziców jak i dzieci do witania się (dzień dobry) i żegnania (do widzenia) w języku migowym.  Pracownicy przedszkola znają te gesty i chętnie je Państwu pokażą. Zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym dzieci z naszego przedszkola pokazują te znaki.

  https://www.youtube.com/watch?v=uYz41LTGvtE

  https://www.youtube.com/watch?v=RGVgp-muon0

  https://www.youtube.com/watch?v=kFGMMQ0vE7M

  https://www.youtube.com/watch?v=Or6NSom2iEk

  https://www.youtube.com/watch?v=m07IJ8iCDqg

  https://www.youtube.com/watch?v=NX2vkCcdKHA

  https://www.youtube.com/watch?v=WtGFghSlLQg

  Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji będziemy składać Państwu życzenia w języku migowym.

   

 • Życzenia Wigilijne 2014/2015 r.


  Skacze aniołek, skacze po chmurkach, niesie życzenia w anielskich piórkach. Niesie w plecaku bombki i świeczki, a w walizeczkach złote dzwoneczki. 

  Dzieciom , Rodzicom i Wszystkim Przyjaciołom CALINECZKI

             Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

   

 • Wigilia w Calineczce 19.12.2014 r.

  Dnia 19 grudnia w przedszkolu odbyła się Wigilia. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane, by wspólnie spędzić uroczyście ten wyjątkowy dzień. Przedszkolacy życząc sobie wzajemnie "Wesołych Świąt" - dzielili się opłatkiem, zasiedli do wspólnej wieczerzy. Nie zabrakło wspólnych śpiewów, prezentów i radości.   

 • Konkurs pt: Choinka do Świętego Mikołaja 19.12.2014 r.

  Choinka do Świętego Mikołaja
  Dzieci z grupy VIII wzięły udział w konkursie pt.: "Nasza przedszkolna Choinka Bożonarodzeniowa" własnoręcznie tworząc choinkę dla Świętego Mikołaja, która wykonana była z worka z tkaniny, gniecionych papierów i zielonych worków na śmieci. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 19 grudnia, w niepublicznym przedszkolu "Nasz Domek". Nasi mali sąsiedzi przywitali nas wierszami i kolędami, pokazali swoje przedszkole i umożliwili naszym przedszkolakom zabawę w ich kącikach zainteresowań, a za udział w konkursie otrzymaliśmy dyplom, puzlle i worek słodyczy.


 • Warsztaty z rodzicami gr. VI grudzień 2014 r.

  Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka - to buduje magiczny świąteczny klimat. I właśnie po to, aby i w naszym przedszkolu zagościła świąteczna atmosfera zorganizowaliśmy dla dzieci oraz rodziców warsztaty świąteczne. Nasza sala przez moment zamieniła się w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też i czas na miłe pogawędki i poczęstunek :) Powstało bardzo dużo pięknych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Dziękujemy wszystkim obecnym na warsztatach. Bardzo cieszymy się, że mamy tak uzdolnionych i chętnych do współpracy rodziców.

 • Instrumenty muzyczne z przeszłości - wizyta w muzeum 02.12.2014 r.

  Instrumenty muzyczne z przeszłości- wizyta w muzeum

  Dnia 2 grudnia przedszkolacy z grupy IV wraz wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, celem tej wycieczki było zapoznanie z instrumentami muzycznymi z przeszłości.  Dzieci miały okazje zobaczyć jak wyglądały, oraz posłuchać brzmienia instrumentów z poprzedniej epoki. Kolejnym punktem wizyty były warsztaty plastyczne, dzieci z gliny wykonały piękne koguciki czyli ludowe piszczałki. Zajęcia muzealne bardzo przypadły do gustu dzieciom z grupy IV, na pewno odwiedzą jeszcze to ciekawe miejsce.

 • Jarmark Świąteczny 12.2014 r.

  Jarmark Świąteczny w Ostrowie Wlkp. jak co roku zaskakuje. W tym roku mogliśmy podziwiać nie tylko miniatury zamków bohaterów naszych bajek, ale także rzeźby z lodu. Dzieci były bardzo zdziwione, kiedy weszły do stajenki i okazało się, że zwierzątka które są w szopce żyją i dają się nawet pogłaskać.


 • Przygotowania do świąt grupy III i IV

  Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Usługowych

  Dzieci z grupy III (10 grudnia) i IV ( 3 grudnia) swoje przygotowania do świąt rozpoczęły od pieczenia pierników. Przygoda kulinarna podzielona była na trzy etapy: wyrabianie ciasta, pieczenie i ozdabianie. Wyrabianie i ozdabianie odbyło się w przedszkolu natomiast pieczenie pierników  pod okiem fachowców - uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Usługowych. Dzieci w profesjonalny sposób przystąpiły do  pracy: zapoznały się z pracownią, założyły fartuszki, umyły ręce i zostały przydzielone do stanowisk, przy których czekali na nich asystenci. Nasi mali cukiernicy z wielkim zaangażowaniem ugniatali, wałkowali ciasto i formowali różne kształty po czym nastąpiło wypiekanie, ale to już należało do starszych cukierników. Nasi przedszkolacy doświadczyli wspaniałych wrażeń, za co bardzo dziękujemy nauczycielką: p. Agnieszce Gawareckiej i p. Bogumile Piec oraz ich podopiecznym z klasy III technikum.


   

 • Św. Mikołąj w Calineczce 08.12. 2014 r.

  Jak co roku i tym razem Święty Mikołaj nie zawiódł. Ósmego grudnia z samego rana odwiedził wszystkie dzieci, które z niecierpliwością go oczekiwały. Przyniósł słodkie prezenty i podziękował za zabawki wykonane podczas akcji "Kreatywne przedszkole". Dzieci z radością prezentowały wyuczone wiersze i piosenki, a Mikołaj bił brawa.

 • Przedstawienie w OCK 05.12.2014 r.

  Przedstawienie w OCK

  Jak co roku przed świętami dla dzieci z ostrowskich przedszkoli przygotowano uroczystości „mikołajkowe”. 5 grudnia dzieci z grup VI i VII miały okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Mikołajowe Gwiazdki Szczęścia”. Po przedstawieniu przedszkolaki poszły na Rynek ostrowski, by wziąć udział w inauguracyjnym rozświetleniu choinki.


 • Kreatywne przedszkole zakończenie III tydzień 01-05.12.2014 r.

  5 grudzień 2014 roku - realizacja projektu "Kreatywne przedszkole" czyli "Przedszkole bez zabawek" została zakończona. Każde dziecko  otrzymało dyplom  "Kreatywnego przedszkolaka" i zabrało jedną, wykonana przez siebie zabawkę do domu. Pozostałe zabawki dzieci zostawiły Mikołajowi, aby przekazał je dzieciom z domu dziecka. W poniedziałek rano 8 grudnia 2014 roku zabawki "nagle wróciły", a św.Mikołaj, który odwiedził w tym dniu przedszkole, w imieniu obdarowanych dzieci podziękował grupie I za : kuchenkę, pralkę, telewizor, stolik i krzesła oraz domek; grupie II za: pralkę, domek i samochody; grupie III za: kuchnię, samochód i domek; grupie IV za: wózek, kuchenkę i stojak do zdjęć; grupie V za: pralkę, kuchenkę i domek dla lalek; grupie VI za: pralkę, domek dla lalek i kuchenkę; grupie VII za: zamek, kostkę do gry i tratwę, natomiast grupie VIII za sprzęt agd, autka, domki i lalki "Duszki". A my jeszcze raz dziękujemy wszystkim Rodzicom za aktywne zbieranie i dostarczanie do przedszkola różnorodnych materiałów, a Rodzicom z trójek grupowych za sprawne przygotowanie poszczególnych sal do zabawy.


   

 • Bajka czytana Braille'em 05.12.2014 r.

  Dnia 5 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu panią Katarzynę Szukalską, która jest osobą niewidomą. Z wielką chęcią przyjęła nasze zaproszenie, by przeczytać dzieciom bajkę, przygotowaną specjalnie na tę okazję i przepisaną w alfabecie Braille'a. Dzieci w skupieniu słuchały. Z wielkim zaciekawieniem oglądały również maszynę do pisania dla niewidomych i mogły same napisać swoje imię. Pani Kasia w bardzo przystępny i życzliwy sposób przybliżyła nam świat osób niewidomych. Na koniec każde dziecko otrzymało karteczkę z własnym imieniem i nazwiskiem napisanym alfabetem Braille'a.

   

   

 • Konkurs ekologiczny "Czyste powietrze wokół na".

  Konkurs ekologiczny  "Czyste powietrze wokół nas"

  Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pod hasłem "Czyste powietrze wokół nas", obchodzonym w związku z Dniem Czystego  Powietrza. Konkurs polegał na wykonaniu grupowej pracy plastycznej, dowolną techniką, z wykorzystaniem materiałów odpadowych. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV, które wykonały piękną pracę promującą ideę czystego powietrza. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom i nagrodę.

   

 • Kreatywne przedszkole II tydzień 24-28.11. 2014 r.

  Kreatywne przedszkolaki z "Calineczki" już dwa tygodnie tworzą nowe zabawki z niekonwencjonalnych materiałów. Bawią się świetnie! Powstały: kartonowe domki, meble, pralki, lodówki, samochody, gry planszowe i wiele innych ciekawych zabawek. Po czasie kreatywnego działania, nadszedł czas wesołej zabawy. Dzieci wykorzystują "nowe" zabawki do różnych zabaw tematycznych i ruchowych oraz z uporem dopracowują rozpoczęte projekty. Proszą również o pomoc, najczęściej podczas łączenia poszczególnych elementów. Ostatni tydzień kreatywnych działań przed nami. Życzymy wspaniałej zabawy!


   

 • Święto Dyni 24.11.2014 r.

  „Rodzinne święto dyni” w grupie IV

  Dnia 24 listopada w grupie IV odbyło się „Święto dyni”, na które zostali zaproszeni przedszkolacy wraz  z rodzinami. Wszyscy licznie przybyli goście na początek zapoznali się z ciekawostkami na temat „królowej stołów”, a następnie wszystkie przedszkolaki wykonały taniec oczywiście z dynią w roli głównej, potem nadszedł czas na dyscypliny sportowe- bieg z dynią na łyżeczce, kręgle dyniowe, slalom dyniowy, oraz podawanie dyni z rąk do rąk w ciekawy sposób, kolejną atrakcją było uosobienie każdej dyni poprzez ciekawą dekoracje oraz nadanie imienia. Na koniec wszyscy uczestnicy dyniowych rozgrywek, mieli okazje na degustacje… przekąsek z przepysznej dyni oraz jej pestek (które są skarbnicą wielu witamin i minerałów)! Mamy nadzieje, ze dynia na stale zagości na stolach w domach naszych przedszkolaków i nie tylko!


 • Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11.2014 r.

  25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Światowy Dzień Pluszowego Misia". Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły w tym dniu do przedszkola swojego ulubionego pluszowego misia. Przedszkolaki uczestniczyły także w przedstawieniu pt. "Urodziny Kubusia Puchatka" w wykonaniu nauczycieli grup I, III, IV i VI. Był to dzień pełen niesamowitych przeżyć i wrażeń szczególnie dla dzieci z najmłodszych grup.


   

 • Wielki Konkurs Ekologiczny "ZWIERZAKOLUBNI" listopad 2014 r.

  Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli

  „ZWIERZAKOLUBNI”

  Nasza praca konkursowa  pt. „ Ciepełek idzie na spacerek” została wykonana przez chłopców z grupy III Olafa Jen i Gracjana Malczyk, do zrobienia zwierzaka wykorzystano: 6 papierowych rolek, karton po makaronie, 3 kubki po jogurcie, 3 kolory włóczki, 2 żabki do firan, 4 skarpetki. Wszystkie dzieci kochają zwierzęta i troszczą się, by było im ciepło w chłodne zimowe dni.

   

 • Andrzejki 28.11. 2014 r.

  Zgodnie z tradycją andrzejkową w piątek 28 listopada w naszym przedszkolu odbyła się zabawa. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły we wróżbach i zabawach. Na zajęcia przybyła nawet prawdziwa czarownica, która dostarczyła dzieciom wiele radości i przekazała tajemną wiedzę o przyszłości. By wszystkie czary mogły się spełnić, czarownica przygotowała specjalną miksturę oraz poprosiła dzieci, by wrzuciły monety do specjalnej miski z wodą. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci usiadły do pysznego poczęstunku, a wychodząc z przedszkola otrzymały czarodziejskie kapelusze na patykach.


 • Konkurs na najciekawszą choinkę.

  Właściciel Rodzinnego Parku Przygód na Góreczniku zaproponował nam udział w konkursie na  najciekawsza choinkę. Dzieci z II grupy pomagały wyklejać choinkę a nauczycielki wpisywały na karteczki życzenia dzieci dla najbliższych. Zapraszamy Państwa w wolnym czasie na Górecznik. Jeśli ktoś skorzysta z posiłku, może zagłosować na paragonie. Tym sposobem przedszkole "Calineczka" może wygrać zabawki.


   

   

 • Projekt Bohater Tygodnia Grupa II Początek!

  W październiku rozpoczęliśmy projekt  "Bohater Tygodnia". 

  Celem zadania jest:

   - indywidualne traktowanie każdego dziecka

   - pokazanie wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne

   - sprzyjanie relacji dom-przedszkole

   - tworzenie postaw prospołecznych (ćwiczenie uczy, że należy dzielić się swoimi rzeczami,okazywać uczucia innym, należy być cierpliwym

  - sprzyjanie komunikacji ustnej ( w ciągu tygodnia dochodzić będzie do różnych rozmów, w trakcie których dziecko – bohater udzielać będzie wyjaśnień a jego koledzy i koleżanki będą zadawać pytania.

  Bardzo ważnym elementem jest wykonanie książki Superbohatera wraz z rodzicami oraz zaproszenie rodzica do naszej grupy. I tak pierwszą bohaterką była Ola Idziorek, jej mama przeczytała nam bajkę, którą wspólnie wybrały z Olą.Wcześniej mama przeczytała list do córki. Ten moment jest najbardziej emocjonujący zarówno dla mamy jak i dla Oli. Na zakończenie była wspólna zabawa.


 • Wigilia

  Wigilia w naszym przedszkolu obdyła się w sposób tradycyjny w każdej z grup. Przy pięknie zastawionym stole wigilijnym, dzieci poczuły magię świąt. Głębokim przeżyciem było dzielenie się opłatkiem, wszystkie dzieci podeszły do tego bardzo poważnie, podtrzymując tradycję Świąt Bożego Narodzenia.

   

 • Świąteczne Życzenia

   

  Staropolskim obyczajem,

  gdy w Wigilię gwiazda wstaje,

  NOWY ROK zaś cyfrę zmienia,

  wszyscy wszystkim ślą życzenia.

  Przy tej pięknej sposobności,

  my życzymy WAM radości

  aby wszystkim się darzyło,

  z roku na rok lepiej było.

 • VI Międzyprzedszkolny Konkurs pod hasłem "Zimowe Śpiewanie..." 12. 12. 2013 r.

  12. 12. 2013 roku w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się VI Między przedszkolny konkurs piosenki pod hasłem "Zimowe śpiewanie, Świąteczne kolędowanie" "Przedszkolaki z Rodzicami kolędują, na Święta radość w sercach znajdują" zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 17.Udział w konkursie wzięła Blanka Zielińska z grupy II wraz z mama Moniką. Bardzo delikatnie i nastrojowo zaśpiewały znaną kolędę "Lulajże Jezuniu". Uczestniczki otrzymały podziękowania i dyplomy uczestnictwa.


 • Góra Grosza 11. 12. 2013 r.

  "Góra Grosza" 2013 to akcja w której nasze przedszkole bierze udział od wielu lat. W tym roku w XVI edycji akcji zorganizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji narodowej wzięły udział dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Każda grupa otrzymała duży słoik - skarbonkę, do którego dzieci wrzucały zebrane grosze od 15.11. do 6. 12. 2013 r.Skarbonki szybko się wypełniły. Niektóre po same brzegi .Po przeliczeniu zebrane monety zostaną przesłane do Towarzystwa Nasz Dom. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka. Bardzo dziękujemy zarówno dzieciom i rodzicom za duże zaangażowanie i wsparcie szczytnego celu.

   

   

 • Występ na Ostrowskim Rynku 17. 12. 2013 r.

  17.12.2013 r. przedszkolacy z grupy IX debiutowali na dużej scenie ostrowskiego rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dzieci zaprezentowały wiersz pt.: „Gwiazdka” oraz piosenkę pt.: „Mikołaj”. Występ został doceniony i nagrodzony gromkimi brawami.

 • Nasza Choinka na Rynku 16.12. 2013 r.

  16.12.2013 r. pięcioro przedszkolaków z grupy IX wraz z panią dyrektor Renatą Zielińską oraz panią Kasią Motyl uczestniczyło w świątecznym przystrajaniu choinki na ostrowskim rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ozdoby zostały wykonane z materiałów recyklingowych przez wszystkich przedszkolaków z Calineczki. Efekt wspólnej pracy można podziwiać na rynku.

 • Gwiazdor z prezentami. 17. 12. 2013 r.

  17 grudnia nasze przedszkole odwiedził gość, na którego z wielką niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki – GWIAZDOR. Wszyscy dobrze wiedzą, że Gwiazdor to bardzo miły i kochający dzieci staruszek, który obdarowuje prezentami. Gwiazdor odwiedził każdą grupę, w czasie tej wizyty miał okazję porozmawiać z dziećmi i każdemu podarować prezent. Dzieci odwdzięczyły się Gwiazdorowi piosenkami, wierszami a odważni nawet uściskiem i buziakiem.

 • Ozdoby Choinkowe 17. 12. 2013 r.

  Dnia 17.12.2013r. odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców pod hasłem "Świąteczne nastroje". Bawiliśmy się w rysowanie gałązek świerku wg Systemu EPR oraz maluszki wykonały miękką ozdobę choinkową. Śmichu było dużo bo i atmosfera temu sprzyjała. 

  Nadchodzi Mikołaj, a więc pora na przygotowanie świątecznej choinki.W
  przeddzień mikołajkowej wizyty dzieci z grupy VII wraz z rodzicami z
  wielkim zaangażowaniem przystąpiły do wspólnego przygotowania ozdób
  choinkowych.Rodzice mieli możliwość przypomnieć sobie dzieciństwo, a
  dzieci miło spędzić czas z rodzicami. Wykonane ozdoby zawisły na
  choince mieniąc się bogactwem barw i różnorodnością kształtów.

   

 • Akademia Aquafresh 13. 12. 2013 r.

  W ramach programu: III Edycji AKADEMII AQUAFRESH,  do którego dołączyło nasze przedszkole. Dnia 13 grudnia 2013 r. dzieci z grupy VIII i IX wraz z nauczycielkami Joanną Kryś – SZCZOTKUŚ, Justyną Kosar-Wolańską – LILLI, Angeliką Mazur – BILLI, Katarzyną Motyl – MILKY, Marzeną Nawrocką – NARRATOR oraz Hanną Ograbek – ROBACZEK PRÓCHNIACZEK zaprosiły rodziców na przedstawienie pt.: „ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ TRZEBA TYLKO CHCIEĆ” – pokazały wszystkim jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Było pouczająco i zabawnie wszyscy świetnie się bawiliśmy.

  BARDZO PROSIMY O GŁOSY!!!

  http://akademia-aquafresh.pl/konkurs-filmowy-dla-przedszkoli/praca/237/


   

   

   

   

 • Świąteczne franklinowe spotkanie w bibliotece 12. 12. 2013 r.

  Dnia 12 grudnia przedszkolaki z grupy III wraz z panią Joanną Matysiak wybrały się na pełne niespodzianek „Franklinowe spotkanie” do Biblioteki Dziecięcej mieszczącej się przy ulicy Królowej Jadwigi. Dzieci zapoznały się z świątecznymi planami Franklina z bajki, którą przeczytała pani bibliotekarka, następnie same miały rozpoznać z zamkniętymi oczami jaki  to prezent mieści się świątecznym worku. Kolejnym zadaniem było przyozdobienie świątecznego drzewka, a na koniec naszej wizyty fantastycznie bawiliśmy się tablica interaktywną.


 • Warsztaty pod hasłem: Ozdoby Choinkowe 10. 12. 2013 r.

  10 grudnia 2013 roku w grupie V odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci pod hasłem "Ozdoby choinkowe". Uczestnicy spotkania zapoznali się z tradycją ozdabiania świątecznej choinki, historią powstania bombki i lampek choinkowych oraz dowiedzieli się gdzie znajduje się, ile waży i kosztuje największa, najcięższa i najdroższa bombka świata. Warsztaty przebiegały w miłej i świątecznej atmosferze. Punktem kulminacyjnym był wspólny taniec przy pięknie udekorowanej choince. • Przedstawienie świąteczne w bibliotece 13. 12. 2013 r.

  13.12. 2013 r. przedszkolacy z grupy IX wraz z wychowawczyniami Angeliką Mazur oraz Katarzyną Motyl odwiedzili bibliotekę dla dzieci przy ul. Królowej Jadwigi. Dzieci zdały „egzamin” na wzorowego czytelnika wykazując się sporą wiedzą dotyczącą zasad poszanowania i wypożyczania książek, a także wspaniale poradziły sobie z przyporządkowaniem bajkowych bohaterów do odpowiedniej książki. Główną atrakcją było świąteczne przedstawienie w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru, które wprowadziło małych widzów w świąteczną, magiczną atmosferę.


   

 • Spotkanie z żołnierzem 13. 12. 2013 r.

  Dnia 13 grudnia 2013 do grupy III i IV zawitał niezwykły gość, a był to żołnierz pan kpr. Mikołaj Kaźmierczak (wujek Filipka Myślickiego z grupy IV). Gość przybył do dzieci, aby opowiedzieć o pracy, którą wykonuje na co dzień, czyli o służbie we wojsku. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tym, że żołnierze mają dużo nauki, codziennie gimnastykują się, albo o tym, że wyjeżdżają do dalekich krajów. Przedszkolaki miały do pana żołnierza wiele pytań, na które nasz gość chętnie odpowiadał. Nasze spotkanie zakończyło się wspólną pamiątkową fotografią, oraz nauką salutowania.


 • Spotkanie Grupy Wsparcia "Jaskółka" 09. 12. 2013 r.

  9 grudnia 2013 roku odbyło się w  naszym przedszkolu kolejne spotkanie Grupy Wsparcia „Jaskółka”, w którym uczestniczyli rodzice dzieci niepełnosprawnych, nauczyciele z grup integracyjnych oraz zaproszeni goście – Piotr Tomankiewicz (Prezes Fundacji na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Nowa Nadzieja”) oraz Joanna Dolna (pedagog specjalny). Spotkanie miało charakter warsztatowy, a tematyka dotyczyła rodziców i ich relacji z otoczeniem oraz walki z własnymi słabościami.

 • "Dziewczynki z zapałkami są wsród nas" 09. 12. 2013 r.

  Nasi Milusińscy zostali zaproszeni przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na przedstawienie pt.:"Dziewczynki z zapałkami są wśród nas". Spektakl jest od kilku lat organizowany w grudniu i stanowi część programu profilaktycznego "Pedagogika Serca". Aktorzy, a wśród nich przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz nauczyciele, wystąpili w mikołajkowym przedstawieniu. Dzieci bawiły się cudownie, słodki poczęstunek z rąk Świętego Mikołaja dopełnił całości zabawy.

 • Święty Mikołaj w Calineczce 06. 12. 2013 r.

  Przyszedł dziś do nas Święty Mikołaj. Bardzo radosny i uśmiechnięty. Wszyscy go dzisiaj serdecznie witamy wierszykami i piosenkami się przechwalamy. Chcemy otrzymać prezentów moc i uściskać Mikołajowi dłoń.


 • Odwiedziny w sklepie AGD 04. 12. 2013 r.

  W dniu 4 grudnia 2013 roku dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami odwiedziły sklep AGD mieszczący się przy ul. Raszkowskiej 25. Celem wycieczki było zapoznanie z najnowocześniejszymi urządzeniami elektrycznymi. Dzięki uprzejmości sprzedawców dzieci mogły obejrzeć wiele różnych modeli poszczególnych sprzętów gospodarstwa domowego.


 • Wizyta w pracowni artystycznej 29. 11. 2013 r.

  Dnia 29 listopada 2013 r. przedszkolacy z grupy IV wraz z wychowawczynią Joanna Matysiak odwiedzili pracownię artystyczną „Unikat” rzeźbiarki pani Agnieszki Lisiak „Skórki”. Dzieci podczas tej wizyty miały okazję obejrzeć różnorodne rzeźby autorstwa pani Agnieszki, jak i innych artystów, obejrzeliśmy zdjęcia z poszczególnymi etapami powstawania rzeźby, a także każde dziecko zaprojektowało własne dzieło sztuki. Przedszkolaki dowiedziały się, że to właśnie pani Agnieszka wykonała rzeźbę pana Stefana Rowińskiego- pierwszego burmistrza Ostrowa Wielkopolskiego, który to zasiada na ostrowskim Rynku przy stoliku, a wszystkie dzieci przyznały, że chętnie siadają obok niego ponieważ jest bardzo sympatyczny.


 • Konkurs Ekologiczny 12. 12. 2013 r.

  Już po raz siódmy dzieci z ostrowskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, wzięły udział w Miejskim Konkursie Ekologicznym organizowanym przez MZO w Ostrowie Wielkopolskim pod patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosława Urbaniaka. Tematem tegorocznej edycji konkursu było hasło: "Odpadów segregowanie to pozytywne działanie". Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy VIII Piotr Giernalczyk ,Kinga Olejniczak oraz Julia Mierzwicka wraz z nauczycielką Justyną Kosar-Wolańską. Dzieci przygotowały piękne prace z wykorzystaniem materiałów odpadowych, za które zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami.

   

 • Andrzejki w Calineczce 29. 11. 2013 r.

  Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie! W Andrzejki nasze Panie z przedszkola gdzieś zniknęły, a na ich miejsce pojawiły się Czarownice o różnych imonach, jednak podobnych nosach, bawiły nas i wróżyły było wesoło i zabawnie. A wszyscy Milusińscy dowiedzieli się, że ich przyszłość będzie wspaniała i różami usłana.

  Grupa II

  Andrzejki w grupie II, to wspaniałe spotkanie integracyjne dzieci i rodziców. Wspólne zabawy w czarowanie i wróżenie przeplatane były popisami dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i taneczne oraz umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych (wykonały akompaniament do utworu Le Bas J.Galway). Ponadto dzieci wraz rodzicami stworzyły wspólne prace plastyczne na temat "Lot czarownicy na miotle".Spotkanie zakończyło się zabawami tanecznymi z rodzicami oraz biesiadą, podczas której wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić co przyniesie los, zjadając babeczki z wróżbami w środku i skosztować przygotowanego przez mamy pysznego ciasta i rogalików.

  Grupa III

  Grupa V

  Grupa VI

  Grupa VII 

  Grupa VIII

  Grupa IX 

 • Zajęcia otwarte grupy IX, VII 22. 11. 2013r.

  22.11.2013 r. dzieci z grupy IX wraz ze swoimi rodzicami i wychowawczyniami świętowały „Dzień pluszowego Misia”.  Z tej okazji dzieci miały okazję zaprezentować kolegom swoje ukochane pluszaki, śpiewały i tańczyły przy „misiowych hitach”, wspólnie z nauczycielkami recytowały wiersze. Panie, które wystąpiły w strojach „prosiaczka” i „tygryska” ze znanej bajki wprowadziły dzieci w historię pluszowego misia, zaprezentowały bajkę z dawnych czasów wyświetloną na projektorze. Zabawę uświetniły konkursy: wyjadanie miodku za pomocą języka, rysowanie misia z zamkniętymi oczami, układanie puzzli. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem, a dzieci otrzymały dyplom nadający tytuł „Przyjaciela pluszowego misia” oraz książeczki z zadaniami o tematyce „Pluszowy miś”.

  Jak wesoło można pobawić się z dziećmi i to bez zabawek i komputera przekonali się rodzice z grupy VII, którzy w piątek 22 listopada zostali zaproszeni na zajęcia otwarte prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. Po wesołej zabawie nauczycielki grupy zaprosiły dzieci i 
  rodziców na zdrowe warzywno- owocowe przekąski.

   

 • Z wizytą w Urzędzie Pocztowym nr 2 w Ostrowie Wilekopolskim 21. 11. 2013 r.

   Dnia 21 istopada 2013 roku grupa VIII wybrała sie z wizytą do Urzędu Pocztowego, aby poznać pracę pocztowców. Poznaliśmy różne stanowiska pracy i ludzi, którzy tam pracują. Prześledziliśmy drogę listu od nadawcy do adresata. Sprawdzaliśmy jak ciężka jest torba listonosza. Atrakcją była jazda windą towarową. Wysłaliśmy dwa listy, jeden do Świętego Mikołaja, a drugi do naszego przedszkola. Wracaliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA ROK 2013 GRUPA I i VI

  Dzień 29.11.2013 roku na długo pozostanie w pamięci dzieci z grupy VI i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez wychowawczynię grupy  i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyk, zabawa ruchowa oraz przejście przez drabinki i równoważnię. Po części artystycznej, dzieci złożyły przysięgę, w której obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, książeczkę oraz mały słodki upominek.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję