Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • "Roszpunka" 26.10.2017r.

  Przedszkolaki z grupy V i VI wybrały się na wycieczkę do Ostrowskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. „Roszpunka”. Aktorzy, scena, muzyka i efekty specjalne przyciągnęły uwagę młodych widzów. Czekamy z niecierpliwością na kolejny repertuar.

 • Konkurs "Jesienne spotkania" 24.10.2017r.

  Dnia 24 października odbyło się w Przedszkolu Nr 16 rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "IV Jesienne Spotkania" pod hasłem przewodnim "Eko- Jesień w Obiektywie". Udział w tym wydarzeniu wzięła Zofia Herczak z gr III ,która przygotowała wspólnie z rodzicami fotografię zgodną z tematyką konkursu. Wszyscy przybyli goście udali się do zwiedzania Eko- wystawy. Zosia, wraz z trzema innymi uczestnikami otrzymała wyróżnienie.

 • Konkurs Fotograficzny październik 2017r.

  Wystawa fotograficzna
  Konkurs Fotograficzny
  Przedszkolak poznaje przyrodę
  czyli patrzę, słucham, wącham,
  dotykam i smakuję…

  W dniach od 23.10.2017r. do 07.11.2017r.  w naszym przedszkolu zorganizowana została wystawa albumów fotograficznych. Oto uczestnicy konkursu:
  Adam Lukas

  Barbara Musielak

  Wojciech Musielak

  Jakub Bielecki

  Mikołaj Herczak

  Marta Kurkiewicz
  Uczestnicy konkursu przygotowali albumy ze zdjęciami na, których dzieci wraz z rodzicami i opiekunami odkrywają piękno przyrody.

 • Wystawa strażacka 19.10.2017r.

  Pomimo jesiennej szarugi przedszkolaki z grupy V, dnia 19.10.2017r. udały się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem naszej wyprawy była wystawa pt. „150 lat OSP OSTRÓW WIELKOPOLSKI”, która została zorganizowana przez Dyrektora Muzeum oraz Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci były pod wrażeniem strażackich rekwizytów i z chęcią je oglądały oraz przymierzały.

 • Wycieczka do biblioteki 19.10.2017 r.

  W czwartek 19.10.2017r przedszkolaki  z grupy IV wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Pani Mariola  pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w zabawach dotyczących pracy listonosza,  a także samodzielnie zaprojektować pocztówkę a następnie wrzucić ją do skrzynki.  Przedszkolakom bardzo spodobały się zajęcia. Jednak największą  radość sprawiła ziemna tablica interaktywna, dzięki której miały możliwość sprawdzenia swojej sprawności fizycznej . Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Dzieci obiecały pani Marioli , że niedługo znów ją odwiedzą.

 • Wycieczka na Pocztę 16.10.2017r.

  W poniedziałek 16 października grupa IV ze swoją panią wybrała się do Urzędu Pocztowego. W czasie wycieczki dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedziły różne pomieszczenia, zapoznały się z ich funkcjami.

  Wizyta ta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy. „Przedszkolaki” mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

 • XVIII Sportowa Olimpiada PCK 16.10.2017 r.

  Tradycyjnie w październiku reprezentacja przedszkola wzięła udział w XVIII Olimpiadzie Sportowo – Zdrowotnej PCK dla przedszkolaków miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod hasłem „ O zdrowiu na wesoło”. Olimpiada odbyła się na hali sportowej KS Stal w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym celem organizacji zawodów dla najmłodszych była popularyzacja sportu, promocja zdrowia, a także dbałość o wszechstronny rozwój aktywności fizycznej dzieci. Podczas olimpiady obserwowaliśmy przeplatane zabawą konkurowanie drużyn. Liczyła się przede wszystkim wspaniała zabawa. Nasze przedszkole dumnie reprezentowali: Jakub Stasiak, Nadia Kałowska, Maria Mielczarek, Filip Mielnik, Alan Strzelec, Maksymilian Galant, Miłosz Wawrzyniak, Dorota Stasiak, Jakub Antczak, Mikołaj Jaskólski (grupa VI) pod czujnym okiem Pani Donaty Orłowskiej i Pani Kingi Paczkowskiej . Na zakończenie zawodnicy zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz statuetkę. Zabawa jak co roku była wspaniała.

 • Sport to zdrowie 10.10.2017r.

  Przedszkolaki z grupy VI uważają, że: "Sport to zdrowie" i właśnie dlatego 10.10.2017r. wraz z nauczycielkami odwiedziły sale gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję wykonywać różnorodne gry i zabawy sportowe na dużej powierzchni sportowej. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej numer 4 za udostępnienie sali gimnastycznej na nasze zajęcia.

 • Przedszkolacy szykują się do zimy - październik 2017r.

  Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw przygotowując zapasy na zimę. Przedszkolaki z naszego przedszkola uczyły się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów. W październiku realizując temat kompleksowy dotyczący owoców i warzyw dzieci postanowiły zrobić kompoty i ukisić kapustę. Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów. 

 • Pierwsze zajęcia na basenie rok 2017/2018

  Pierwsze zajęcia na basenie rozpoczęły się dnia 06.10.2017r.       Celem tych zajęć jest pokonywanie bariery strachu przed głęboką wodą, kształtowanie prawidłowej postawy ciała oraz nauka pływania. Korzystanie z tej formy aktywności raz w tygodniu wpływa na harmonijny rozwój psychofizyczny dzieci i przyczynia się do podnoszenia ich sprawności fizycznej. Pozwala na bardziej świadome i bezpieczne korzystanie z wypoczynku nad wodą.

 • Dzień Chłopca 29.09.2017 r.

  29 września 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopca.  Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.  Z racji święta, dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz wręczyły piękne upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

  GRUPA I

  GRUPA II

  GRUPA III

  GRUPA IV

  GRUPA V

  GRUPA VI

  GRUPA VII

 • Kiszenie kapusty

  dzieci z grupy IV uczestniczyły w niecodziennym zajęciu przybliżającym tradycję kiszenia kapusty. Dzieci szatkowały kapustę, marchewkę, ugniatały i przyprawiały kapustę w słoikach. 

 • Konkurs MZO 26.10.2016 r.

                                               Konkurs MZO 2016
  26 października 2016r został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny „Odpady segregujesz środowiska nie trujesz” pod patronatem prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu była przede wszystkim edukacja i rozpowszechnienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, a także wyrobienie nawyku segregacji odpadów . Wszyscy uczestnicy: Nikodem Cieluch, Mikołaj Danilczyk, Konstancja Hęćka, Antek Nowicki, Alan Wesołowski, Zuzanna Zymna , wykonali bardzo ciekawe prace i otrzymali nagrody.

      

 • Galeria "Pędzelek" 28.10.2016 r.

  W piątek 28.10.2016 r. przedszkolaki z grupy II, III, IV, V, VI, VII odwiedziły Galerię "Pędzelek". W "Koci Świat" - taki tytuł ma wystawa, wprowadziła nas pani Teresa Burkietowicz. Dzieci poznały technikę wykonanych obrazów i dowiedziały się mnóstwa ciekawych opowieści o powstałych dziełach. Same również z chęcią opowiadały o swoich kotkach. Jednym z ochotników był Wojtuś z grupy II ,który powiedział : "Mój kot ma na imię Jess. Lubi spać, bawić się z Myszatą, moim pieskiem oraz piłką. Wychodzi w dzień, wraca w nocy i idzie spać do kotłowni. Ma tam swoje mięciutko legowisko, które zrobili mu moi rodzice. Daję mu pić mleczka, a moja siostra Basia specjalne jedzenie dla kotów. Bardzo kocham swojego kotka". Na zakończenie dzieci serdecznie podziękowały pani Teresie Burkietowicz za ciekawą prezentację.

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów 27.10.2016 r.

  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW w dniu 27 października 2016 roku nasze przedszkolaki z grupy VII – Kinga, Dawid oraz Nadia wraz z panią Marią Stefaniak oraz panią dyrektor Renatą Zielińską udały się na uroczystość ślubowania pierwszoklasistów , które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 im.Marii Konopnickiej w Ostrowie Wlkp.. Przedszkolaki obejrzały przepiękny program artystyczny , uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na koniec wręczyły wszystkim pierwszoklasistom pamiątkowe kartki z życzeniami i dyplom.

 • Wizyta w muzeum 24.10. 2016 r.

  W poniedziałek 24. 10. 2016r. dzieci z grupy IV wraz ze swoimi opiekunkami udały się do muzeum naszego miasta, gdzie wzięły udział w warsztatach plastycznych- lepienie z gliny. Warsztaty te zostały poprzedzone pokazem multimedialnym na temat instrumentów muzycznych używanych w dawnych czasach w naszym regionie. Wielką niespodzianką był krótki występ pana Rafała Krzykały, który uprawia zawodowo beatbox (rytmiczne tworzenie dźwięków za pomocą narządów mowy). Śpiew przy takim akompaniamencie sprawił przedszkolakom dużo radości. Na koniec dzieci miały możliwość lepienia z gliny ptaszków na wzór dawnych piszczałek.

   

 • Kreatywne przedszkole II edycja

  Przedszkole nr 11 im. „Calineczki”

   KREATYWNE PRZEDSZKOLE

  czyli

  „Przedszkole bez zabawek”

  21.11.2016 – 09.12.2016r.

  edycja II

  W pierwszej edycji programu bawiliśmy się bez zabawek

  w roku szkolnym 2014/2015.

  Powstały przepiękne zabawki z kartonów zrobione przez dzieci m.in. tratwy, lodówki, pralki, domy itp..

  W roku szkolnym 2014/2015 nasze kartonowe zabawki zabrał św. Mikołaj dla innych dzieci, w tym roku będą one wystawione do zabrania przez Rodziców.

  Rodziców zapraszamy na stronę naszego przedszkola, gdzie można

  w archiwum zdjęć zobaczyć jak wyglądały zabawy dzieci  podczas trwania naszego programu „ Kreatywne przedszkole czyli Przedszkole bez zabawek”.

  Calineczka”, to kreatywne przedszkole!

  W dniach od 21 listopada do 9 grudnia 2016 zapraszamy wszystkie dzieci do samodzielnego tworzenia zabawek w ramach międzynarodowego programu „Przedszkole bez zabawek”.

  Rodziców serdecznie zapraszamy do współpracy w realizacji programu.

  W dniach od 2.11.2016 – 16.11.2016  prosimy o przynoszenie do przedszkola różnorodnych materiałów. Z materiałami zgłaszamy się do pani Marii Stefaniak z grupy VII (tzw. sala pod schodami).

  Trójki grupowe prosimy o pomoc w pakowaniu zabawek w salach poszczególnych grup

  w piątek 18.11.2016

  Dzieci w czasie realizacji projektu nie mogą przynosić zabawek  z domu!

  Poza kreatywną zabawą, odbywać się będą zaplanowane przez nauczycieli zajęcia dydaktyczne. W trakcie trwania projektu rodzice mogą również zaopatrywać poszczególne grupy w nowe materiały, które można wykorzystać do twórczej zabawy dzieci. Prosimy rodziców także o sprawdzenie materiałów pod kątem bezpieczeństwa.

  Wartości programu

  Program „Przedszkole bez zabawek" ma w założeniu nauczyć nasze dzieci jak walczyć z nudą, gdy nie ma wokół gotowych zabawek. Chcemy też odciągnąć je od stereotypów bezsensownych zabawek (typu, zabawki militarne, Power Rengers, Bouoniqle itp.), od ciągłego oglądania programów w telewizji, czy bezkrytycznego korzystania z komputera.
             Chcemy wykorzystać do zabawy to, co znajdziemy wokół nas: kartonowe pudła różnej wielkości, kapsle, wstążki, resztki materiałów, klamerki do bielizny, sznurki, taśmy, materiał przyrodniczy i to wszystko, co według dorosłych trzeba wyrzucić, a nam się przyda.
             Z włóczki zrobimy lalki, piłki. Samochód z kartonu, szpulki po niciach lub z pudełka po zapałkach. Rakietę kosmiczną z różnej wielkości pojemników a domek z wielkiego pudła po telewizorze. I co jeszcze? I wiele, wiele, wiele innych wspaniałych rzeczy!

  Rozwiniemy u dzieci umiejętności organizacyjne, nauczymy je, że dobrze jest pomagać sobie. Pobudzimy dziecięcą wyobraźnię i fantazję, każde z nich będzie miało możliwość wykazania się, podzielenia swoimi pomysłami, nauczymy się współdziałania. Zobaczymy, że do zabawy można wykorzystać wszystko, co jest wokół nas.

  Dziecko będzie:

  - sprawniejsze manualnie,

  - nauczy się jak rozwiązywać konflikty,

  - przełamie nieśmiałość i brak wiary w siebie,

  - rozbudzi w sobie chęć tworzenia,

  - odczuje radość z tworzenia oraz radość z własnej pracy,

  - razem ze swoją panią nauczy się, że nie warto czekać na „gotowe”.

  Dzisiejsze czasy dają dzieciom gotowe produkty: namioty, magiczne różdżki, miecze, suknie księżniczek czy rycerskie zbroje. Wszystko to za mniejsze lub większe pieniądze można kupić w sklepie. Kiedyś zwykły patyk był magiczną bronią lub różdżką czarodzieja, która zamieniała smoka w ogromne drzewo. Kiedyś własnymi siłami, pomysłem i pracą budowało się wspaniałe szałasy z patyków i trawy. I choć było w nich pełno robali, to tym lepiej – dla wyobraźni.

  Wyobraźnia dziecka jest związana z postrzeganiem otaczającego je świata. Wpierw dziecko otacza się tym, co już zna, a dopiero później dopuszcza do siebie nowe elementy. Wyobraźnia dzieci przekracza racjonalne rozumowanie dorosłych, gdyż dziecko dopiero uczy się świata. Dla niego cienie są potworami, smokami i rycerzami, a zabawki, które samo stworzy są najlepsze i najcenniejsze. Ponad to, wyobraźnia uczy przewidywania, planowania i tworzenia czegoś nowego, niespotykanego. Bez wyobraźni nawet najlepiej wykształcony inżynier czy menedżer poniesie klęskę. A co da dziecku większe pole do popisu – pojazd kosmiczny, który jest wierną kopią Challengera, czy domek zbudowany pod stołem?

  Prezent dla dziecka

  Dorota Butlewska

  Najlepszy prezent dla dziecka
  To czarodziejska pałeczka
  Wygląda tak niepozornie
  Jak zwykły kawałek kija
  Lecz pożyteczna ogromnie
  bo uczy, bawi, rozwija
  Gdy czarodziejską pałeczkę
  Kupi mi wreszcie mama
  To górę innych zabawek
  Już wyczaruję sama

  Prosimy szczególnie o materiały typu:

  - pudła kartonowe (różna wielkość i kształt), folię bąbelkową  i aluminiową, gazety, rolki od papieru toaletowego, ręczników i wałków materiału; ścinki materiałów, pudełka po produktach żywnościowych, sznurki, wełnę, watę, tasiemki, koronki, różnej wielkości plastikowe butelki, kawałki styropianu, watę, szpulki po niciach,  niepotrzebne skarpetki i rękawiczki, guziki, klamerki do bielizny, itp.

  Opr. Renata Zielińska, Danuta Nawrocka

 • Smaczne kanapki 21.10. 2016 r.

  Przedszkolaki z grupy III podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie śniadanie. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie układały na chlebku wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin.

 • Sałatka warzywna 20.10. 2016 r.

  Na drugi dzień 20.10.2016 r. po wizycie w sklepie warzywnym i zrobieniu zakupów, ochoczo zabraliśmy się do pracy w w małych zespołach. Dzieci z wielkim zapałem kroiły liście kapusty i wrzucały je do miski. Następnie każde dziecko ścierało marchew na tarce i brało udział w soleniu, mieszaniu warzyw, wkładaniu do słoja i ubijaniu. Przygotowaliśmy cztery słoje kapusty, które będziemy codziennie obserwować i sprawdzać zaistniałe zmiany. Zimą wykorzystamy kiszoną kapustę jako surówkę do obiadów.

 • Zakupy w sklepie 19.10. 2016 r.

  Jesień to wspaniały czas zborów i przygotowywania zapasów na zimę. 19.10.2016 r. Grupa VI wraz z nauczycielką Danuta Nawrocką wybrały się do sklepu warzywniczego w celu dokonania zakupu kapusty i marchwi, które zostały przeznaczone do kiszenia. Podczas wycieczki dzieci poznały pracę sprzedawcy, rozpoznawały i nazywały rożne warzywa oraz nabywały umiejętności w zakresie dokonywania zakupów oraz właściwego zachowania się w sklepie. Pan sprzedawca podarował grupie cukierki oraz kiszoną kapustę, które degustowaliśmy w przedszkolu.

 • XVII Sportowa Olimpiada PCK 17.10.2016 r.

  17.10.2016 r. grupa VI wraz z nauczycielkami Donata Orłowską, Danutą Nawrocką oraz mamą Marysi Wojciechowskiej panią Angeliką Wojciechowską uczestniczyła w zmaganiach sportowych podczas XVII Olimpiady sportowo - zdrowotnej dla przedszkolaków zorganizowanej przez PCK. Dziesięć starszaków z grupy wzięło udział w pięciu konkurencjach sportowych. „Sportowcy na medal” to: Franciszek Szpot, Maria Wojciechowska, Monika Burkietowicz, Jakub Pękacz, Maja Portasiak, Maciej Kubis, Wiktoria Pawłowska, Julia Olejnik , Patryk Karliński oraz Weronika Karaśkiewicz. Pozostałe dzieci z grupy zasiadły na trybunie, gdzie wspaniale dopingowały i kibicowały kolegom. Na zakończenie zawodnicy zostali nagrodzeni nie tylko gromkimi brawami, ale otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz statuetkę. Zabawa jak co roku była wspaniała.

 • Konkurs Fotograficzny październik 2016 r.

  Wystawa fotograficzna
  Konkurs Fotograficzny
  Przedszkolak poznaje przyrodę
  czyli patrzę, słucham, wącham,
  dotykam i smakuję…

  W dniach od 19.10.2016r. do 26.102016r. w naszym przedszkolu zorganizowana została wystawa albumów fotograficznych. Oto uczestnicy konkursu:
  Alan i Kacper Jackowscy 1
  Patrycja Jaskuła 2
  Maria Mielczarek 3
  Wojciech Musielak 4
  Oliwier Wujczyk 5
  Marta Kurkiewicz 6
  Adam Lukas 7
  Pola Galusińska 8
  Gniewko Sodkiewicz 9
  Zosia Herczak 10
  Iga Szymczak Mierzwiak 11
  Juliana Graja 12
  Anna i Jan Widzińscy 13
  Jakub Bielecki 14
  Uczestnicy konkursu przygotowali albumy ze zdjęciami na, których dzieci wraz z rodzicami i opiekunami odkrywają piękno przyrody. Zachęcamy wszystkich do oddawania głosów na album, który spodobał się najbardziej.

   

 • Jesienny spacer 21.10.2016 r.

  Jesień zagościła już u nas na dobre. Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy IV, które wraz z nauczycielkami wybrały się w piątek 21.10.2016r. do parku. Park przywitał ich wszystkimi kolorami jesieni. Dzieci z uwagą przyglądały się drzewom, które przybrały czerwono- złote barwy. Mimo chłodu zadowolone wróciły z jesiennej wyprawy.

 • Gorąco jak w piekarni 17.10.2016 r.

  "Gorąco jak w piekarni"- to powiedzenie potwierdziły dzieci z grupy IV, które w poniedziałek 17.10.2016r. udały się z wycieczką do piekarni pana R. Janickiego. Przedszkolaki z wielką uwagą śledziły kolejne etapy przemiany mąki w pyszny, pachnący i chrupiący chleb. Praca piekarza to "Ciężki kawałek chleba" i dlatego należy szanować zarówno ich pracę jak i każdą kromkę chleba. Na zakończenie każde dziecko zostało obdarowane reklamówką z pysznym pieczywem.

 • Wizyta w Bibliotece Dziecięcej 13.10.2016 r.

  Wizyta w Bibliotece grupa VII - październik 2016 r.
  Dnia 13 października 2016 roku dzieci z grupy VII wraz z opiekunkami udały się na drugie już w tym roku spotkanie w Bibliotece Publicznej , mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 4, przy ul. Królowej Jadwigi. Tematem kolejnej wizyty w tym magicznym miejscu był "Literkowy zawrót głowy". Przedszkolaki z wielką radością i ogromnym zaciekawieniem słuchały Pani Renaty, która w formie zabawy z książką wprowadziła i przybliżyła dzieciom świat literek. Każde dziecko wyszło z biblioteki nie tylko uśmiechnięte ,ale także ze swoją ozdobioną literką oraz z zaproszeniem do częstego korzystania i zapisywania się do biblioteki oraz czytelni.

 • Warsztaty pt: "Dzień Marchewki" 13.10.2016 r.

  Warsztaty pt: "Dzień Pomarańczowy– Marchewki " 13.10.2016
  Dnia 13 października nauczycielki z grupy VII zorganizowały wspólnie warsztaty z dziećmi i rodzicami pt. „Dzień Pomarańczowy – Marchewki ”. Na początku przedstawiona została historia marchewki. Następnie zorganizowane zostały wspólne zabawy z marchewką oraz różne konkurencje, w których brały udział zarówno dzieci jak i rodzice. Na końcu wszyscy zaproszeni byli na poczęstunek, który składał się z marchewkowych dań.

 • Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową 11.10.2016 r.

  Pyszne witaminki- robimy sałatkę owocową 11.10.2016r.
  Ostatnio w naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Po skończonej pracy, dzieci kosztowały samodzielnie wykonanych sałatek, które oczywiście smakowały przepysznie:)))

 • Badania profilaktyczne układu moczowego u dzieci 4-letnich

  W ramach realizacji programu zdrowotnego organizowanego przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski pod nazwą: „ Przesiewowe badania chorób układu moczowego dla dzieci 4-letnich zamieszkałych w Ostrowie Wielkopolskim", Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza wszystkie dzieci 4-letnie na wykonanie badania USG oraz badanie krwi/moczu oraz konsultacje lekarskie.  

  Każdy rodzic dziecka z rocznika 2011 otrzyma zaproszenie na badanie dziecka z określoną datą i godziną. W razie potrzeby zmiany terminu lub godziny dyrektor przedszkola prosi o kontakt. Gdy dziecko będzie chore w wyznaczonym terminie, dyrektor prosi o informację. Zostanie zaproponowany nowy termin badania lub konsultacji.

  Na wyznaczony termin konsultacji rodzic przychodzi również z dzieckiem.

 • Rada Rodziców rok 2015/2016

  RADA RODZICÓW

  Przewodnicząca

  Pani Katarzyna Jaskuła - gr.IV

  Zastępca Przewodniczącej

  Pani Karolina Owczarek - gr. II

  Skarbnik

  Pani Marta Pauter-Rychlik - gr. VII 

  Sekretarz

  Pani Małgorzata Herczak-Wojtaszek - gr. I 

  Członkowie:

  Pani Katarzyna Krata - gr.III

  Pani Dominika Wróblewska - gr.V 

                                          Pani Anna Sztok-Mak - gr.VI                                           

   

 • Ubezpieczenie na rok 2015/2016

  Rada Rodziców Publicznego Przedszkola nr 11 „Calineczka”
  na zebraniu w dniu 17 września 2015, wybrała firmę ubezpieczeniową
  WARTA.
  Wybrano wariant składki na ubezpieczenie dziecka w wysokości

  38 zł.
  Prosimy o dokonywanie wpłat u nauczycielek grup do
  2 października 2015 roku.

   

  Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej na terenie przedszkola jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta zawierana wyłącznie z woli rodziców.


  Ubezpieczenie obejmuje okres od 1.10.2015 do 30.09.2016 - 24 godziny na dobę.

  Polisa nr 908 54 07 86 426.

  Szkodę zgłaszamy dzwoniąc do centrum alarmowego WARTY nr 601 311 311 lub 0 801 311 311.Można również skontaktować się osobiście z agentem- panią Izabelą Czają  ul. Raszkowska 37; tel. 662 030 270.

 • Kreatywne Przedszkole 17.11.-05.12.2014 r.

  KREATYWNE PRZEDSZKOLE

  Przedszkole nr 11 im. „Calineczki”czyli „Przedszkole bez zabawek” 17.11.2014 – 05.12.2014

  „Calineczka”, to kreatywne przedszkole!

            W dniach od 17 listopada do 5 grudnia 2014 zapraszamy             wszystkie dzieci do samodzielnego tworzenia zabawek w  ramach międzynarodowego programu „Przedszkole bez zabawek”.

             Rodziców serdecznie zapraszamy do współpracy w realizacji programu. W dniach od 7.11.2014 – 14.11.2014 prosimy o przynoszenie do przedszkola różnorodnych materiałów. Z materiałami zgłaszamy się do pana Piotra Szymczaka - Mierzwiaka z grupy VI (tzw. sala pod schodami).

             Trójki grupowe prosimy o pomoc w pakowaniu zabawek w salach poszczególnych grup w piątek 14.11.2014.

             Dzieci w czasie realizacji projektu nie mogą przynosić zabawek z domu!

  Dalsze informację w zakładce Ogłoszenia.  ZAPRASZAMY !!! 

 • ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA AKADEMIA AQUFRESH 30.09.2014 r.

  30. września 2014 r. braliśmy  udział w biciu rekordu Guinessa - "w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie". Teraz wszystko zależy od Was. Jeżeli będziecie głosować na nasze przedszkole od 21 do 28 października (linki są poniżej - wystarczy kliknąć), możemy wygrać bardzo atrakcyjne nagrody dla naszego przedszkola. 


  BARDZO PROSIMY O GŁOSOWANIE !!!

  od 21 do 28 października 2014 r.

  http://tnij.org/calineczka11


  http://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-filmowy-dla-przedszkoli/praca/7/bicie-rekordu-guinnessa-publiczne-przedszkole-nr-11-im-calineczki.html

 • Wyniki Konkursu "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" 22.10.2014 r.

  W środę 22 października rozstrzygnęliśmy konkurs ogłoszony przy okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Aż pięciorgu dzieciom i ich rodzicom udało się przyporządkować zdjęcie do odpowiedniej osoby. Wiemy, iż nie było to łatwe zadanie, jednak bardzo dziękujemy wszystkim, którzy próbowali… Uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

 • Grupa IV i jej przygody 02.10.2014 r.

  Zajęcia u sióstr Salezjanek
  Dnia 02.10.2014 r. dzieci z grupy IV wybrały się do Szkoły Sióstr Salezjanek, gdzie zostały zaproszone na udział w zajęciach na temat warzyw i owoców. Dzieci ze skupieniem słuchały nauczycielek, rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, tańczyły i kolorowały. Mogły porozmawiać też z uczniami klasy pierwszej. Na koniec zostały poczęstowane pysznymi owocami. Mogły także zobaczyć inne pomieszczenia w szkole. Mnóstwo radości przyniosły dzieciom zabawy w sali gimnastycznej.


  Wycieczka na pobliski plac zabaw
  Korzystając z ostatnich dni ciepłej, słonecznej pogody, grupa IV wybrała się na pobliski plac zabaw. Dzieci po drodze szukały pierwszych oznak jesieni. Ale najlepszym punktem wyprawy okazał się plac zabaw na którym korzystały z dostępnych urządzeń. Radości nie było końca.


  Sałatka warzywna.
  Dzieci z grupy IV przygotowały na zajęciach sałatkę z przyniesionych warzyw. Dzieci były zachwycone. Samodzielnie przygotowały swoje stanowiska pracy, kroiły warzywa, dodawały przypraw do smaku. Na końcu z wielkim apetytem zabrały się za zjedzenie jej, ponieważ doskonale wiedzą jak ważne dla ich zdrowia jest jedzenie warzyw.

   

 • Smaczne kanapki 13.10.2014 r.

  W poniedziałek 13.10.2014 r. dzieci z grupy II zrobiły zakupy w sklepie samoobsługowym, spożywczym oraz złożyły zamówienie na chleb. Maciek i Tomek zapłacili za zakupiony szczypiorek, a reszta dzieci uczestniczyła w zakupach niosąc koszyki, wybierając i pakując produkty. Zakupiony towar wykorzystaliśmy robiąc samodzielnie kanapki, które miały być zjedzone na podwieczorek. Jednak jedzonko wyglądało tak smakowicie, że zostało skonsumowane zaraz po wykonaniu. Fajnie samemu coś zrobić!


 • Wizyta u stomatologa 15.10.2014 r.

  "Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!" Nasze przedszkolaki doskonale o tym wiedzą. Wiedzą także, jak ważne są wizyty u stomatologa. Dlatego też 15.10 2014 roku dzieci z grupy V wybrały się wraz z nauczycielkami z wizytą do gabinetu stomatologicznego Beaty Prymas. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Każdy przedszkolak osobiście przekonał się, na czym polega praca stomatologa - przechodząc kontrolę stanu zdrowia zębów. Na koniec dzieci otrzymały upominki i kolorowanki. Odtąd już nikt nie będzie obawiał się wizyty u dentysty, gdyż kojarzyć się będzie z miłym stomatologiem i wesołą atmosferą.


 • Warsztaty pt: "Dzień Marchewki" 16.10.2014 r.

  Dnia 16 października nauczycielki z grupy V zorganizowały wspólnie warsztaty z dziećmi i rodzicami pt. „Dzień Marchewki”. Na początku przedstawiona została historia marchewki. Następnie zorganizowane zostały wspólne zabawy z marchewką oraz różne konkurencje, w których brały udział zarówno dzieci jak i rodzice. Kolejnym zadaniem było wykonanie kukiełki z marchewki. Każdy uczestnik otrzymał marchewkę oraz przeróżne materiały. Na końcu wszyscy zaproszeni byli na poczęstunek, który składał się z marchewkowych dań. 

 • Odwiedziny lekarza 16.10.2014 r.

  Odwiedziny lekarza

  Dnia 16 października grupę V odwiedził lekarz- Pani Magdalena Nowak. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu. Bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie, z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień o potrzebie zabezpieczania się przed chorobami poprzez szczepienia ochronny. Na koniec pani doktor podziękowała dzieciom za cierpliwość i żywe zainteresowanie tematem spotkania. Pochwaliła ich wiedzę i wręczyła kolorowe naklejki.


 • Konkurs dla rodziców "Tacy byliśmy jeszcze wczoraj" 17.10.2014 r.

  UWAGA KONKURS

  Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

  Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Na zdjęciach znajdują się pracownicy naszego przedszkola. Należy wpisać numer ze zdjęcia przy nazwisku danej osoby. Podpisane karty przekażcie wychowawcy grupy (najpóźniej do piątku 17.10.2014r.)

   Życzymy dobrej zabawy.

  ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU W ŚRODĘ 22.10.2014 R.

  WYNIKI NA STRONIE INTERNETOWEJ.

 • Stop wypadkom ! Bezpieczny przedszkolak 09.10.2014 r.

  09. 10. 2014 r. w naszym przedszkolu gościliśmy artystów, którzy przedstawili sztukę pt: "Stop wypadkom! Bezpieczny przedszkolak". Dzieci  z starszych grup zapoznały się z bezpiecznym poruszaniem się po ulicy i drodze było dużo zabaw i śmiechu. Dzieci nagrodziły artystów gromkimi brawami.   

 • XV Olimpiada Sportowo - Zdrowotna październik 2014 r.

  XV Olimpiada SportowoZdrowotna

  Tradycyjnie w październiku reprezentacja przedszkola wzięła udział w XV Olimpiadzie Sportowo – Zdrowotnej PCK dla przedszkolaków miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod hasłem „ O zdrowiu na wesoło”. Zmagania sportowe odbyły się 6 października 2014 r. Olimpiada odbyła się na hali sportowej KS Stal w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym celem organizacji zawodów dla najmłodszych była popularyzacja sportu, promocja zdrowia, a także dbałość o wszechstronny rozwój aktywności fizycznej dzieci. Podczas olimpiady obserwowaliśmy przeplatane zabawą konkurowanie szesnastu drużyn. Liczyła się przede wszystkim wspaniała zabawa. Nasze przedszkole dumnie reprezentowali: Iwo Bartkowiak, Filip Płóciennik, Maksymilian Zadka (grupa III) oraz Tomek Cichosz, Magdalena Olachowska, Julia Zaborowska, Mariusz Twardowski, Blanka Trawińska, Justynka Rutkowska (grupa IV) pod czujnym okiem Joanny Matysiak oraz  Joanny Kryś. Do przedszkola wróciliśmy z pucharem, dyplomem oraz wspaniałymi sportowymi wspomnieniami.


 • Sałatka owocowa grupy VI 29.09.2014 r.

  Wykonujemy sałatkę owocową.

  Dnia 29. 09. 2014 r. dzieci z grupy VI wykonały sałatkę z przyniesionych i zakupionych dnia poprzedniego owoców. Wykonywanie sałatki przyniosło dzieciom dużo radości, uczyły się jak posługiwać się nożem i jak samodzielnie przygotować pyszny deser. Dowiedziały się także, że jedzenie owoców, a także warzyw jest bardzo ważne dla bycia zdrowym.


 • Wycieczka na pobliskie targowisko 28.09.2014 r.

  Wycieczka na pobliskie targowisko z warzywami i owocami.

  Dnia 28.09.2014 r. dzieci z grupy VI wraz z nauczycielami były na wycieczce na pobliskim targowisku z warzywami i owocami. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i poznać różne warzywa oraz owoce. Po czym kupiliśmy te, które potrzebne były do zrobienia sałatki owocowej.


   

   

 • Uroczysty Dzień Chłopca w Calineczce

  GRUPA I

  30.09.2014 r w grupie pierwszej odbył się "dzień chłopca". Z tej okazji dziewczynki kilka dni wcześniej przygotowały kartki z życzeniami dla swoich kolegów, które wręczyły im wraz z małym upominkiem w dniu ich święta. Uroczystości towarzyszyły zabawy przy muzyce oraz wspólna słodka biesiada przy stole.

   

  GRUPA II

  We wtorek 30.09.2014 obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Ania wprowadziła chłopców do sali. Tym razem dziewczynki obdarowywały swoich kolegów drobnymi upominkami oraz laurkami wykonanymi własnoręcznie. Były wspólne tańce i biesiadowanie.

  GRUPA III

  GRUPA IV

  GRUPA V   GRUPA VI


  GRUPA VII

  Dzieci z grupy VII zdrowo świętowały dzień Chłopca. Zrobiły przepyszną sałatkę owocową, a dziewczynki dodatkowo wręczyły swoim kolegom drobne upominki we własnoręcznie ozdobionych opakowaniach.


  GRUPA VIII 

  Dzień Chłopca w grupie VIII odbył się bardzo radośnie. Wszyscy chłopcy otrzymali upominki i życzenia od swoich koleżanek, nie zabrakło śpiewu, pląsów przy ulubionych piosenkach i ulubionych łakoci.


 • Maluszki w parku 16.09.2014 r.

  16 września grupa maluszków wybrała się na pierwszy dłuższy spacer do parku. Atrakcji w tym dniu nie brakowało. Dzieci szukały pierwszych oznak nadchodzącej nowej pory roku, bawiły się na placu zabaw, a także karmiły kaczki.


 • Wizyta na targowisku

  Dzieci z grupy IV wybrały się na pobliskie targowisko. Oglądały i nazywały warzywa i owoce, które można było kupić. Pan sprzedawca musiał odpowiedzieć na kilka bardzo ważnych pytań zadawanych przez dzieci. Na koniec zakupiliśmy pyszne jabłka i udaliśmy się do przedszkola, gdzie dzieci z wielkim apetytem je zjadły:)


 • Nowe blankiety opłat za przedszkole rok 2014/2015

  Szanowni Państwo !
  Proszę o odbieranie blankietów wpłat po drugim dniu każdego miesiąca. Dowodów wpłaty nie trzeba przynosić do przedszkola, proszę o przechowywanie w domu. Zgodnie z zawartą umową i aneksem do umowy wpłata powinna znaleźć się na koncie przedszkola do dnia 10 każdego miesiąca. W banku BOŚ lub w Hodikomie nie ma opłat manipulacyjnych. W niektórych punktach przyjmowania opłat okres przepływu pieniędzy trwa nawet do 10 dni.
  W razie nieobecności dziecka w przedszkola, należy odebrać blankiet w sekretariacie osobiście lub przez upoważnioną do odbioru osobę, lub dowiedzieć się telefonicznie o wysokości opłaty, tak aby wpłata wpłynęła w odpowiednim terminie. Po terminie pobierane będą odsetki.
  W razie zgubienia blankietu można w sekretariacie lub telefonicznie dowiedzieć się o wysokości opłaty i wpłacić na zwykłym blankiecie lub przez internet. (nie będą drukowane duplikaty) Przy dokonywaniu opłaty bardzo ważny jest numer przypisany do dziecka, oraz imię i nazwisko dziecka. Numer konta przedszkola 13 1540 1173 2001 4000 4095 0001. Dziękuję.
                                                                                                      Renata Zielińska

 • Jesienne spacery (wrzesień październik listopad 2013 r.)

  W promieniach wrześniowego i październikowego słońca przedszkolacy z "Calineczki" odbyli wiele radosnych a także pouczających spacerów i wycieczek. W parku wypatrywaliśmy zbliżającej się jesieni, podziwialiśmy jej barwy, zbieraliśmy żołędzie i kasztany, układaliśmy z liści przepiękne bukiety. Na straganie podziwialiśmy dorodne warzywa i owoce, uczyliśmy się kulturalnego dokonywania zakupów. Podczas wycieczek na skrzyżowanie obserwowaliśmy ruch uliczny, uczyliśmy się prawidłowo przechodzić przez ulicę, poznaliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

   

 • Na dobry początek.

  Przedszkole Publiczne nr 11 "Calineczka" wita w nowym roku szkolnym 2013/2014.

  Prezentacja - link do zawartości

  Do otworzenia wymagany jest program Microsoft PowerPoint.

   

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję