Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Filtr
 • Andrzejki 30.11.2016 r.

  W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się środę 30 listopada br., wspólnie bawiły się dzieci z grupy V, VI i VII. Na tę okoliczność została przygotowana odpowiednia dekoracja sali, stroje, wiele ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw. Wszystkie wesołe zabawy były przeplatane skocznymi utworami z dziecięcego repertuaru. Nie mogło zabraknąć oczywiście wróżb , które są związane z obrzędem ludowym tego święta.Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Było także wrzucanie monety do wody, wróżba z kolorami, losowanie przedmiotów, które miały podpowiedzieć dzieciom – kim zostaną w przyszłości oraz jakie talenty i cechy charakteru kryją wylosowane obrazki zwierzątek. 

  Czy wróżby się spełnią ? – to pokaże przyszłość. Jednak pewne jest to, że przyniosły kolejny rok wiele radości przedszkolakom i były okazją do wspólnej zabawy oraz poznania tradycji ludowej.

  Magiczne Andrzejki w grupie II Dnia 29 listopada, zgodnie ze starym zwyczajem ludowym nasza grupa świętowała Andrzejki- czas czarów, wróżenia i przepowiadania przyszłości. W tym dniu przenieśliśmy się do świata magii i czarów. Dzieci z wielkim entuzjazmem brały udział we wróżbach. Dowiedziały się m.in. jaki zawód wybiorą gdy dorosną ,ile prezentów dostaną od Mikołaja ,jakie imię będzie nosiła wybranka/ek serca.Wrzucały także monety do wody, losowały magiczne karty z przepowiedniami a także mogły powróżyć sobie poprzez lanie wosku. Było czarowanie prawdziwą różdżką, magiczne zaklęcia, śpiew i taniec. Ten dzień przyniósł nam wiele radości i okazji do wspólnej zabawy ! :)

  30.listopada 2016r w naszej grupie odbyły się andrzejki pt „W Krainie czarów i wróżb”. Dzieci poznały ludowe zwyczaje i obrzędy związane ze świętem andrzejkowym. Sala została specjalnie przygotowana panował w niej półmrok, w niedostępnych a zarazem bezpiecznych miejscach ustawione były zapalone świece, sala przystrojona, nietoperze a także znalazła się w niej czarownica. Każde dziecko miało możliwość uczestniczenia w różnych wróżbach. Spotkanie zakończyło się zabawą w dużym kole oraz słodkim poczęstunkiem.

 • Kreatywne przedszkole II edycja I tydzień 21 – 25.11.2016 r. cz.3

  Kreatywne przedszkole I tydzień 21 – 25.11.2016 r.

  Kreatywne przedszkolaki z "Calineczki" już tydzień tworzą nowe zabawki z niekonwencjonalnych materiałów.
  Zabawki te ewaluują i zmieniają swoje zastosowanie w zależności od tematu zabawy, np.: kartonowy domek jednego dnia staje się dinozaurem , a innego zmienia się w samochód itd. Program zakończy się 9 grudnia 2016 roku. W związku z tym, że zabawki nie są nietrwałe i niektóre ulegają zniszczeniu, w dalszym ciągu prosimy rodziców o przynoszenie do poszczególnych grup nowych materiałów, które staną się inspiracją do twórczych działań dzieci.

 • Akcja „GÓRA GROSZA”

  Od 28.11.2016 r. do 09.12. 2016 r. rusza XVII kolejna edycja akcji „GÓRA GROSZA” , w której nasze przedszkole bierze udział od wielu lat. Jest to akcja zbierania monet w całej Polsce zorganizowana przez Towarzystwo Nasz Dom, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Celem akcji Góra Grosza jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną a także tworzenie programów, które pozwolą dzieciom wrócić do ich domu rodzinnego.
  Każda grupa ma swoją skarbonkę, do której będzie zbierać monety. Zachęcamy rodziców , aby wspólnie ze swoimi dziećmi zbierali , a później wrzucali do słoiczka – skarbonki uzbierane pieniążki, a tym samym wsparli szczytny cel. Dziękujemy za wszystkie wrzucone monety.

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11. 2016r.

  Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11.2016 r.
  W piątek 25 listopada wszystkie przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami, a to ze względu na obchodzony na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. Dzieci zostały zaproszone na przedstawienie pt. „ Bajka o Misiu”, które zorganizowały dla nich nauczycielki. Po przedstawieniu dzieci wspólnie zatańczyły ze swoimi misiami i zaśpiewały piosenkę w języku migowym pt. „ Mały Miś”. Był to dzień pełen radości i niesamowitych wrażeń!

 • Akademia Aquafresh listopad 2016 r.

  Akademia Aquafresh od sześciu lat jest obecna w przedszkolach w całej Polsce ucząc najmłodszych prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Profilaktyka jest kluczem do sukcesu w walce z próchnicą. Dzieci z naszego przedszkola również są uczestnikami tego programu. Z tej okazji w drugim tygodniu listopada każdy z wychowawców swojej grupy przeprowadził zajęcia mające na celu przypomnienie zasad prawidłowego dbania o zdrowy uśmiech każdego przedszkolaka. W trakcie zajęć dzieci doskonale bawiły się podczas zabaw ruchowych, prezentacji oraz wykonując prace plastyczną.

   

 • Kreatywne przedszkole II edycja cz.2

  Zostały zrealizowanie już pierwsze projekty! Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawią się zebranym materiałem, projektują i tworzą z pomocą nauczycieli własne zabawki.

 • Kreatywne przedszkole II edycja cz.1

  "Calineczka" to kreatywne przedszkole! 21 listopada 2016 roku rozpoczęła się realizacja programu "Kreatywne przedszkole" czyli "Przedszkole bez zabawek". Bardzo dziękujemy wszystkim tym Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się do akcji poprzez zbieranie i dostarczanie do przedszkola różnorodnych materiałów oraz Rodzicom działającym w trójkach grupowych za pomoc w przygotowaniu sal.

 • Ostrów smogowi mówi NIE 23.11.2016 r.

  W dniu 23 listopada 2016 roku w Ostrowskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego, w ramach kampanii społecznej „Ostrów smogowi mówi NIE”, zorganizowanego przez Miejski Zakład Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs skierowany był do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.  Dzieci z naszego przedszkola z grupy III (Aleksandra Płomińska, Nina Kaczmarek, Jan Lewicki, Julia Piec, Szymon Nowicki, Maja Krawczyk ) ,  z grupy VI  (Maja Portasiak )  oraz grupy VII (Olaf  Wróblewski, Kinga Mądra)  również wzięły udział.  Wykonali  piękne prace za które otrzymali nagrody. Wspólnie z opiekunami panią Partycją Kycią i Marią Stefaniak w tym dniu udali się do OCK po odbiór nagród. Wzięli udział w przepięknym przedstawieniu , w którym były piosenki, wiersze, teatrzyk a nawet czarodziej. 

 • Pasowanie na Przedszkolaka 2016/2017

  18 listopada w grupie I odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość dla najmłodszych przedszkolaków– Pasowanie na Przedszkolaka.

  Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz części oficjalnej, podczas której dokonano pasowania na przedszkolaka. Dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Renata Zielińska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Po części oficjalnej maluszki zaprezentowały swoje umiejętności podczas krótkiego występu artystycznego – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Był więc taniec, krótka inscenizacja pt.„Bałagan” oraz piosenka „Podajmy sobie ręce”. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania na przedszkolaka, pamiątkowe zdjęcie z pierwszych dni spędzonych w przedszkolu, swój pierwszy rysunek oraz mały słodki upominek. Wszystkim nowo pasowanym przedszkolakom życzymy miłych dni spędzonych w przedszkolu.

  Do grupy V uczęszcza sześcioro dzieci trzyletnich. We wtorek 22 listopada 2016 roku maluszki złożyły uroczyste ślubowanie, po którym pasowane przez panią dyrektor stały się prawdziwymi przedszkolakami. Nim to jednak nastąpiło, ich występ artystyczny zaprezentowany wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami wzbudził wzruszenie u wielu rodziców. Oprócz miłych wspomnień, trwałą pamiątką tego jakże ważnego dnia będzie imienny dyplom i drobny upominek wręczony każdemu z nowych „Calineczkowiczów”.

   

 • Żołnierz w naszym przedszkolu 22.11.2016r.

  22 listopada 2016r dzieci z grupy III i IV odwiedził żołnierz. Podczas wizyty opowiedział przedszkolakom o swojej służbie, zaprezentował mundur galowy i polowy oraz pokazał podręczne wyposażenie żołnierza. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację kostiumów. Przedszkolaki miały także możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycia głowy oraz maskę przeciwgazową. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców. Dziewczynki także zapragnęły zostać żołnierzami.
  Bardzo dziękujemy Panu Tomaszkowi za ciekawe spotkanie w naszym przedszkolu.

 • Biblioteka 22.11.2016

  Biblioteka- cykl spotkań grupy VI - 22.11.2016

  Tego dnia rozpoczęliśmy kolejny cykl spotkań z bohaterami książki Dominiki Słomińskiej „Bruno i Kostka. Bajki wychowajki”. Tym razem dzieci stanęły w obronie bitego psa. Jak zwykle była ciekawa zabawa, przypomnienie zasad zachowania się w sytuacji niebezpiecznej, a przy okazji starszacy mogli obejrzeć wystawę konkursowych prac swoich kolegów.

   

 • Wycieczka do fabryki bombek 17.11.2016 r.

  Dnia 17 listopada grupa II i V wybrała się na wycieczkę do fabryki bombek w Koźminie Wielkopolskim. Wszystkie dzieci z niecierpliwością odliczały dni do wycieczki. Na miejscu przedszkolaki mogły obserwować proces produkcji ozdób choinkowych. Przyglądały się jak powstają bombki od samego początku. Dzieci nie kryły zdumienia, gdy zobaczyły, że bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie. Zobaczyły też jak szklana bombka przybiera kształt np. łabędzia lub bałwanka. Następnie dzieci zapoznały się z etapem "srebrzenia" bombek. Potem udały się do najciekawszej sali- dekoratorni. Mogły zobaczyć jak każda bombka jest ręcznie malowana i pięknie zdobiona. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem. To była naprawdę udana wycieczka !!!

 • Przegląd taneczny "Roztańczone Przedszkolaki" 17.11. 2016 r.

  Dnia 17 listopada 2016 r. odbył się po raz drugi Przegląd Taneczny „Roztańczone Przedszkolaki 2016”. Organizatorami przeglądu był Młodzieżowy Dom Kultury oraz Publiczne Przedszkole nr 16. Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z gr. VII, które zatańczyły „Vaya con dios - Nah neh nah”. Taniec wykonały: Julia Anioł , Emilia Kudelska, Lena Majchrzak, Weronika Matczak, Kinga Mądra, Nadia Witkowska.

  Był to bardzo miło spędzony czas.

  Wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz wspaniale się bawiły.

 • Wycieczka do fabryki bombek "LOTOS" 14.11.2016 r.

  Przedszkolaki z grupy III w fabryce bombek „Lotos”
  W dniu 14 listopada 2016 dzieci z grupy III udały się na wycieczkę autokarową do fabryki bombek „Lotos” znajdującą się w nowej siedzibie pod Koźminem Wielkopolskim. Przedszkolaki obserwowały cykl produkcji bombek choinkowych od dmuchania szklanych rurek poprzez srebrzenie, dekorowanie i pakowanie. Każde dziecko na pamiątkę pobytu w fabryce otrzymało bombkę z własnym imieniem.
  Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 • Konkurs w Bibliotece Dziecięcej "Rumcajs i Cypisek"

  Konkurs biblioteka Rumcajs i Cypisek.

  Z okazji 40 rocznicy śmierci czeskiego pisarza, autora popularnych dobranocek, sztuk teatralnych Vàclava Čtvrtek’a, w Filii nr 7 Biblioteki im S. Rowińskiego podsumowano konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wybranej książki autora. Praca pt. „Jak Cypisek uratował źródełko” Igi Szymczak- Mierzwiak otrzymała wyróżnienie. Gratulacje.

   

   

   

   

 • Wizyta Przedszkolaków w bibliotece 17.11.2016 r.

  W dniu 17.11.2016 grupa IV wybrała się na wystawę plastyczną Vaclava Ctvrteka. Wystawione prace dotyczyły bohaterów bajek takich jak "Makowa Panienka", "O Rumcajsie i jego synku Cypisku" oraz "Żwirek i Muchomorek". Przedszkolaki podziwiały wytwory dzieci w wieku przedszkolnym jak i uczniów klas I-III. Prace były wykonane różnymi technikami plastycznymi co dodatkowo wzbudziło zainteresowanie dzieci.

 • Wizyta Przedszkolaków w bibliotece 10.11.2016 r.

  Dnia 10 listopada grupa II wraz z nauczycielkami wybrała się na wycieczkę do Biblioteki Dziecięcej . Okazją by się tam wybrać był fakt iż Marta Kurkiewicz z naszej grupy brała udział w organizowanym przez bibliotekę konkursie plastycznym pt. "Rumcajs i Cypisek" i otrzymała wyróżnienie .Wszystkie dzieci z grupy serdecznie gratulowały koleżance sukcesu i z zaciekawieniem oglądały wszystkie wykonane prace.

   

 • Kolejna wizyta w muzeum 14.11.2016 r.

  Kolejna wizyta w muzeum naszego miasta 14.11.2016r.

  W poniedziałek 14 listopada dzieci z grupy IV wraz z nauczycielkami kolejny raz odwiedziły muzeum naszego miasta, gdzie mogły na własne oczy zobaczyć jak wyglądał sprzęt i wyposażenie dawnej kuchni. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się eksponatom, których używały ich babcie i prababcie w dawnych czasach. Była to ciekawa lekcja historii.

 • Na patriotyczną nutę 09.11.2016 r.

  Na patriotyczną nutę

  9 listopada 2016 roku w Publicznym Przedszkolu Sióstr Salezjanek odbył się 9 Festiwal Piosenki Patriotycznej „Małe Orły”. „Calineczkę” reprezentowała Nadia Kałowska z grupy V, którą do występu przegotowała wychowawczyni Joanna Kryś. Nasza reprezentantka zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Do przedszkola Nadia wróciła z dyplomem i nagrodą.

   

 • Wycieczka do Fabryki Bombek 08.11.2016 r.

  Skąd się biorą bombki? Na to pytanie niejeden dorosły nie zna odpowiedzi, ale my już wiemy :). 08 listopada przedszkolaki z grupy IV i VII pojechały na wycieczkę do Fabryki Bombek w Koźminie Wlkp. Nasze Przedszkolaki mogły obserwować „magiczny” proces powstawania bombek. Na początku dzieci zobaczyły jak tworzy się szklaną bańkę, czyli proces dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Wszystkie dzieci były zaskoczone, że szkło po nagrzaniu staje się miękkie tak, że można z niego uformować bombkę. Kolejnym etapem było srebrzenie bombek. Największe wrażenie jednak zrobiła na nas dekoratornia, gdzie panie tworzyły przepiękne cudeńka. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. To była bardzo udana wycieczka.

 • Konkurs Fotograficzny 07.11.2016 r.

  W poniedziałek, 07 listopada 2016 roku, w naszym przedszkolu, miało miejsce uroczyste podsumowanie pierwszej edycji wewnątrz przedszkolnego konkursu fotograficznego pt.: „Przedszkolak poznaję przyrodę czyli… Patrzę, słucham, wącham, dotykam i smakuję”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania przyrodą, promowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie pasji fotograficznych wśród przedszkolaków. Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać album ze zdjęciami uwzględniając następujące działy: „Na łące”, „W lesie”, „Na wsi”, „W ogrodzie”, „Nad wodą”, „Na polu”,„Wspólne zabawy z rodzicami w otoczeniu przyrody”. Zadanie, choć z pozoru proste,zmusiło uczestników do kreatywnego myślenia, włożenia dużego trudu w wykonanie albumu, ale przede wszystkim do wspólnej zabawy. W konkursie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Organizatorzy przyjęli łącznie 14 prac konkursowych, które zostały ocenione przez rodziców, dzieci oraz kadrę Przedszkola w głosowaniu. Na rozstrzygnięcie konkursu przybyli uczestnicy konkursu, rodzice, dyrektor przedszkola Pani Renata Zielińska, wicedyrektor Pani Hanna Ograbek oraz Pani naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Jolanta Maćkowiak. Mieli oni okazję nie tylko poznać zwycięzców tej edycji konkursu, ale jeszcze raz zobaczyć albumy i porozmawiać z małymi twórcami. Głosowanie wyróżniło 5 prac autorstwa:. Wojciecha Musielaka, Zofii Herczak, Alana i Kacpra Jackowskich, Gniewka Sodkiewicza, Oliwiera Wujczyka. Wszyscy uczestnicykonkursu zostali wyróżnieni dyplomem oraz nagrodą rzeczową.

  GALERIA PRAC

   ROZSTRZYGNIĘCIE

 • Dzień zadumy na cmentarzu 27 i 31. 10. 2016 r.

  Spacer na cmentarz
  W czwartek 27 października tuż przed świętem Wszystkich Świętych, przedszkolaki z grupy II wraz z nauczycielkami wybrali się na spacer, na cmentarz przy ulicy Wrocławskiej. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak trzeba zachować się w takim miejscu. Zapaliliśmy znicze na opuszczonych grobach, odczytywaliśmy napisy na nagrobkach. Był też czas na chwilę skupienia i zadumy.

  1 listopada to dzień zadumy i odwiedzin bliskich, którzy od nas już odeszli, a także tych , którzy poświęcili życie za naszą wolność. Pamiętały o tym dzieci z naszego przedszkola z grup starszych, które w przeddzień Święta Zmarłych udały się na cmentarz przy ulicy Wrocławskiej , gdzie zapaliły znicze na grobach powstańców wielkopolskich, a także na mogiłach tych, o których już zapomniano.

 • nnn

  1 listopada to dzień zadumy i odwiedzin bliskich, którzy od nas już odeszli, a także tych , którzy poświęcili życie za naszą wolność. Pamiętały o tym dzieci z naszego przedszkola z grup starszych, które w przeddzień Święta Zmarłych udały się na cmentarz przy ulicy Wrocławskiej , gdzie zapaliły znicze na grobach powstańców wielkopolskich, a także na mogiłach tych, o których już zapomniano.

 • Ślubowanie Pierwszoklasistów 20.10.2016 r.

  ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
  Dnia 20 października 2016 roku dzieci z naszego przedszkola z grupy VII – Lenka, Kinga i Kubuś wraz z panią dyrektor Renatą Zielińską i pania Marią Stafaniak udały się do Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Przedszkolaki obejrzały część artystyczną, uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Na koniec wręczyły wszystkim pierwszoklasistom pamiątkowe kartki z życzeniami i odciskiem dłoni oraz dyplom.

 • Projekt "Dzieciństwo bez próchnicy"

  Szanowni Rodzice !!!

  „Dzieciństwo bez próchnicy” to hasło projektu realizowanego przez Uniwersytet Medyczny  im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z ośmioma uczelniami medycznymi  w Polsce, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, którego celem jest edukacja dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy pediatrów po to, aby zatrzymać postępującą epidemię próchnicy.

  W ramach realizacji projektu w naszym przedszkolu będą organizowane spotkania dla dzieci, których celem będzie przybliżenie wiadomości jak poprawnie dbać  o zęby już od najmłodszych lat.

  Pierwszym krokiem jest wymiana szczoteczki, która będzie odbywać się co 3 miesiące.

  Pierwsza wymiana będzie w dniu 27.11.2015 (piątek).W tym dniu dzieci zabiorą do domu swoją zużytą szczoteczkę tak, aby w poniedziałek 30.11.2015 przynieść przywiązaną na sznureczku nową szczoteczkę.

  Jest to bardzo ważny krok do tego, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się próchnicy u waszych dzieci.

 • Listopad 2015

  Grupa I

  "Tańczące parasolki"-praca plastyczna wykonana w oparciu o metodę D. Dziamskiej " Edukacja przez ruch"

  Grupa II

  " Niedźwiedź brunatny" wykonanie pracy wykorzystując talerz papierowy, pastele i kolorowy papier.

   

  Grupa III

  ""Flaga Polski"- wyklejanie flagi z wykorzystaniem kolorowych kulek z bibuły.

  Grupa IV

  " Kolorowy parasol"- praca plastyczna wykonana w oparciu o metodę D. Dziamskiej " Edukacja przez ruch"

   

  Grupa V

  "Godło Polski"- origami płaskie z koła

  Grupa VI

  Oto Ania - Bohaterka Tygodnia, praca plastyczna wykonana kredką świecową.

  Grupa VII 

  „Wesołe nutki” 

  W pracy plastycznej wykorzystano różne techniki plastyczne: malowanie, rysowanie, wycinanie, wyklejanie.

   

   

 • Spotkanie Grupy Wsparcia 19.11.2015 r.

                                       
   
                                         
                                          Serdecznie zapraszamy
                                                          na
   
                                         Spotkanie Integracyjne
                                      Grupy Wsparcia „Jaskółka”
   
                                            które odbędzie się w czwartek
                                         19 listopada 2015 roku o godz. 1700
   
                                                                                                            Dyrektor
  Publicznego Przedszkola nr 11
  w Ostrowie Wielkopolskim
 • Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka 20.11.2014 r.

  20 listopada 2014 roku w naszym przedszkolu podjęliśmy inicjatywę, by zapoznać dzieci z ich prawami. Wszystkie grupy spotkały się razem w sali grupy V, by dowiedzieć się, że ten dzień jest wyjątkowy dla dzieci, bo będą świętować to, że mają prawa. Następnie w każdej grupie nauczycielki porozmawiały z dziećmi o jednym wybranym prawie i przedstawiły je w formie plastycznej.  Mamy nadzieję, że odtąd co roku dzień 20 listopada będzie Wielkim Dziecięcym Świętem.

   


   

   

   

   

 • Kreatywne przedszkole I tydzień 17-21.11.2014 r.

  "Calineczka" to kreatywne przedszkole! 17 listopada 2014 roku rozpoczęła się realizacja programu "Kreatywne przedszkole" czyli "Przedszkole bez zabawek". Bardzo dziękujemy wszystkim tym Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się do akcji poprzez zbieranie i dostarczanie do przedszkola różnorodnych materiałów oraz Rodzicom działającym w trójkach grupowych za pomoc w przygotowaniu sal. Zostały zrealizowanie już pierwsze projekty! Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawią się zebranym materiałem, projektują i tworzą z pomocą nauczycieli własne zabawki. Zabawki te ewaluują i zmieniają swoje zastosowanie w zależności od tematu zabawy, np: kartonowy domek jednego dnia staje się samochodem, a innego zmienia się w sklep itd. Program zakończy się 5 grudnia 2014 roku. W związku z tym, że zabawki nie są trwałe i niektóre ulegają zniszczeniu w dalszym ciągu prosimy rodziców o przynoszenie do poszczególnych grup nowych materiałów, które staną się inspiracją do twórczych działań dzieci.

   

 • Pasowanie Grupy I i II.

  Grupa II

  Dnia 25.10.2014 odbyło się oficjalne przyjęcie Franka i Patryka do grona przedszkolaków.Chłopcy przeszli próbę mądrości, sprawności i siły zanim Pani Dyrektor pasowała ich na przedszkolaków. Dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę, zatańczyły a na koniec zjedliśmy babeczki przygotowane przez mamę Franka.


  Grupa I

  29 października 2014 w grupie I odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały przed rodzicami krótki program artystyczny, który składał się z piosenek, tańców oraz krótkiej lekcji języka angielskiego, a następnie złożyły przysięgę przedszkolaka. Pani Dyrektor pasowała wszystkie dzieci rozdając im dyplomy, książeczki oraz słodki upominek.


   

 • Fotograf 04.11.2014 r.

  FOTOGRAF
  Dnia 4 listopada dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami wybrały się do zakładu fotograficznego Pana Kowalczyka, który mieści się niedaleko przedszkola. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda profesjonalne studio fotograficzne, zapoznać się ze sprzętem fotograficznym i rekwizytami stosowanych do sesji fotograficznych oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie.


 • O zęby musimy dbać 18.11.2014 r.

  O zęby musimy dbać  - wiedzą o tym już przedszkolaki. Ale sama higiena nie wystarczy, trzeba jeszcze odwiedzić dentystę, który sprawdzi czy w naszych zębach nie zagościł "robaczek- pruchniaczek. Dlatego też dzieci z grupy VII we wtorek 18 listopada udały się do gabinetu stomatologicznego pani doktor Beaty Prymas,  by zapoznać się z narzędziami i sprzętem dentystycznym, który pomoże wyleczyć nasze zęby. Przedszkolaki przyjęły na siebie rolę pani doktor i mogły z pomocą asystentki dentystycznej sprawdzać stan jamy ustnej swoich kolegów. Było to miłe doświadczenie, które pozwoliło wyzbyć się lęku przed wizytą u dentysty.


 • Poznajemy historię Meksyku.

  Poznać historię i przedmioty z różnych stron świata  można podczas pobytu w muzeum. Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy VII, które wraz ze swoimi wychowawczyniami udały się do Muzeum naszego miasta, gdzie mogły zobaczyć różne eksponaty pochodzące z Meksyku. Dzieci wzięły też udział w warsztatach plastycznych, podczas których lepiły różne przedmioty z gliny. Mali artyści swoje wytwory zabrały ze sobą, by z dumą zaprezentować je swoim rodzicom.


   

   

 • Konkurs pt.: "Pani Jesień"

  KONKURS „PANI JESIEŃ”
  Dnia 17.11.2014 r. p.Hanna Bukowczyk wraz z Kingą Kałążną z grupy V reprezentowały nasze przedszkole w I Jesiennych Spotkaniach pod hasłem „Pani Jesień” organizowanych przez Publiczne Przedszkole nr 16 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ich zadaniem było zaprezentować strój Pani Jesieni. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz upominek.


 • Pożegnanie Oli 27.10.2014 r.

  27.10.2014 Ola była po raz ostatni w przedszkolu. Ze względu na przeprowadzkę naszej wychowanki dzieci bardzo serdecznie ją pożegnały. Tomek wręczył upominek i książkę z rysunkami i życzeniami dla Oli. Będzie nam cię brakowało Olu.

            


 • Muzeum to bardzo ciekawe miejsce 14.11.2014 r.

  Muzeum to bardzo ciekawe miejsce. Przekonały się o tym przedszkolaki z grupy V, które w piątek odwiedziły Ratusz w Ostrowie Wielkopolskim. Wystawa „Kuchnia babuni” bardzo podobała się dzieciom. Pani przewodnik ciekawie opowiadała, jak kiedyś ludzie radzili sobie bez elektryczności. Niektóre eksponaty można wziąć do rąk, np.: żelazko na duszę, moździerz czy makutrę. W muzeum dzieci obejrzały jeszcze wystawę o tematyce meksykańskiej. Najbardziej podobały się przedszkolakom zabawki meksykańskich dzieci. Wizyta w muzeum pozostanie na długo w naszej pamięci i dzieci z chęcią tu powrócą, żeby dowiedzieć się nowych ciekawych rzeczy.

   

 • Z przyodą na ty! 29.10.2014 r.

  „ Z przyrodą na ty!”

  29 października dzieci z grupy III wraz ze swoją panią Iwoną Król wybrały się do parku by dokładnie zaobserwować jakie zmiany  zachodzą w przyrodzie jesienią. Do obserwacji dzieci używały lupy i specjalnie przygotowanych kartek z otworem, który był wyznacznikiem pola obserwacji.  Zajęcia w plenerze kształtują u dzieci odpowiednią postawę wobec przyrody, wzbogacają wyobraźnię i wiedzę, co wpływa na rozwijanie inteligencji naturalistycznej.


 • Pasowanie na przedszkolaka 13.11.2014 r.

  13 listopada 2014 w grupie VIII odbyła się uroczystość "Pasowania na przedszkolaka". Dzieci w odświętnych strojach zaprezentowały przed rodzicami krótki program artystyczny i złożyły przysięgę przedszkolaka. Pani Dyrektor dużym ołówkiem pasowała wszystkie dzieci, rozdając kolorowe dyplomy.


 • Oglądamy studio fotograficzne 06.11.2014 r.

  Czas bardzo szybko płynie. Aby uchwycić ważne chwile warto zrobić zdjęcia. Jak przebiega proces powstawania fotografii dowiedziały się dzieci z grupy VII, które wraz z nauczycielkami udały się w czwartek 6 listopada do zakładu fotograficznego pana Kowalczyka. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia studia fotograficznego, a także poznania różnych rekwizytów stosowanych podczas sesji zdjęciowych.


   

 • Festiwal Piosenki Patriotycznej "Małe Orły" 06.11.2014 r.

  Festiwal Piosenki Patriotycznej „ Małe Orły”
  Podczas tegorocznego festiwalu „ Małe Orły”, który odbył się 6 listopada w Przedszkolu Sióstr Salezjanek naszą placówkę reprezentowała Blanka Zielińska z grupy III, która przepięknie zaśpiewała piosenkę „ Przybyli ułani pod okienko”.


 • Wycieczka na pocztę 30.10.2014 r.

  Wycieczka na pocztę

  Dnia 30.10.2014 r. dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę na pocztę przy ul. Kolejowej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą pracowników poczty oraz wysłanie listu do przedszkola. Wizyta poprzedzona była zajęciami, na których dzieci dowiedziały się, w jakim celu chodzi się na pocztę, jakie są sposoby przekazywania informacji na odległość oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.

 • Polska to nasza ojczyzna 07.11.2014 r.

  Polska to nasza Ojczyzna!

  Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi. Dlatego też 7 listopada dzieci w naszym przedszkolu zapoznawały się z symbolami narodowymi, legendami, słuchały pieśni patriotycznych, a także wykonywały biało-czerwone flagi.


 • Jesienne suszenie owoców 30.10.2014 r.

  Jesienne suszenie owoców

  W grupie VI październik miał smak warzyw i owoców. Dzieci przez cały tydzień oglądały warzywa i owoce, dotykały, opisywały ich wygląd, delektowały się ich smakiem, liczyły, porównywały wielkość, kolor. Na zakończenie dzieci na zajęciach wzięły udział w suszeniu jabłek na zdrową i smaczną przekąskę - chipsy owocowe. Zapraszamy do galerii zdjęć.


 • Spacer w milczeniu i zadumie 30.10.2014 r.

  Dzieci z grupy III wraz ze swoją wychowawczynią udały się w czwartek 30 października na Stary Cmentarz. Dzieci z powagą i zadumą przyglądały się wieloletnim nagrobkom na Zabytkowym Cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej. Na jednym z nagrobków zapalono znicz by upamiętnić tych, o których już zapomniano...


   

 • Konkurs Ekologiczny "Eko-Smok" 22.10.2014 r.

  Dnia 22.10. dzieci z grupy IV wraz z nauczycielem zostali zaproszeni na rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego "Eko-smok", organizowanego jak co roku przez MZO S.A. Dzieci wykonały prace plastyczne wykorzystując odpady wtórne. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz upominek.


 • Wizyta u lekarza 27.10.2014 r.

  W poniedziałek 27 października dzieci z grupy IV wraz z nauczycielkami Joanna Matysiak i Joanna Kryś odwiedziły pobliską przychodnię "Rodzina" przy ul. Wolności. Czekała tam na nich przemiła pielęgniarka pani Elżbieta Jakubiak. W przyjaznej atmosferze dzieci zapoznały się ze wszystkim zakamarkami poradni dla dzieci zdrowych. Dowidziały się dlaczego i w jaki sposób przeprowadza się u dzieci bilans, mogły zważyć się i zmierzyć, sprawdzić wzrok i słuch oraz zmierzyć ciśnienie. Jednak najwięcej tajemnic czekało na przedszkolaków w gabinecie szczepień. Tam dzieci mogły zajrzeć do lodówki ze szczepionkami, obejrzały szczykawki, igły i różnego rodzaju gaziki. Dziękując pani pielęgniarce za zaproszenie i miłe przyjęcie starszaki zapewniały, że kiedy wrócą do przychodni na szczepienie nic a nic nie będą się bały i zastrzyk przyjmą z uśmiechem.


 • IX Konkurs Recytatorski pod hasłem "...i to jest Polska właśnie". 04.11.2014 r.

  Polska to nasza ojczyzna- wiedzą o tym już przedszkolaki. Dały temu dowód dzieci z grupy VII Aleksandra Stawińska i Piotr Giernalczyk, które we wtorek 04.11.2014r. z dumą zaprezentowały wiersz "To jest Polska" na IX Konkursie Recytatorskim pod hasłem "...i to jest Polska właśnie". Dzieci otrzymały dyplomy i upominki.


 • Tablica pamięci ludzi poległych 27.11.2014 r.

  Dnia 27 października dzieci z grupy VIII pod opieką swoich pań i mamy Olafa Wróblewskiego wybrali się na plac przy Kościele Św. Antoniego by zapalić znicze pod tablicami pamięci ludzi poległych oraz pod pomnikiem Jana Pawła II.


   

 • Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1 28.10.2014 r.

  „Pasowanie na ucznia” w Szkole Podstawowej nr 1
  We wtorek 28 października tróje dzieci z grupy III wraz ze swoją wychowawczynią Iwoną Król i Panią Dyrektor miały zaszczyt uczestniczyć w ślubowaniu klas I w Szkole Podstawowej nr 1. Oliwia, Adaś i Maksymilian z uwagą śledzili całe wydarzenie, bo już za rok to właśnie oni dołączą do grona uczniów.


 • X Jubileuszowy Konkurs Recytatorski grupa IX 26. 11. 2013 r.

  26.11.2013 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim odbył się konkurs recytatorski zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 9 pod hasłem "Świat dorosłych w oczach dziecka". Dwie dziewczynki z grupy IX: Aleksandra Maciejewska i Hanna Wojciechowska pod opieką wychowawczyni Katarzyny Motyl przygotowały i zaprezentowały wiersz H. Niewiadomskiej pt.: "Mądra sowa z Chotomowa". Debiut na dużej scenie okazał się bardzo udany. Dziewczynki zostały nagrodzone brawami oraz nagrodami w postaci słodkich upominków, pluszowego misia i dyplomu.

 • Dzień Pluszowego Misia 25. 11. 2013 r.

  Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” - odpowiadają zgodnie dzieci i rodzice. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Miękki, puchaty i taki z łatką. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

 • Cała Polska Czyta Dzieciom 25. 11. 2013 r.

  Dodatkową atrakcją w dniu Pluszowego Misia były odwiedziny uczennic klasy II B z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wilekopolskim pod opieką szkolnego pedagoga. Starsze koleżanki czytały naszym Mlusińskim bajki. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem, bo bajki to przecież kraina marzeń każdego dziecka.

 • Andrzejki zajęcia otwarte grupa IV 19. 11. 2013 r.

  19 listopada dzieci z grupy IV wraz z rodzicami spotkali się na zabawie andrzejkowej. W tym dniu sala przedszkolna została udekorowana nastrojowymi lampionami i świecami tak, by wszyscy poczuli magiczny nastrój. Przy wejściu gości witały czarownice Kunegunda i Cassandra, które zapraszały na wieczór wróżb i magii. Podczas spotkania wszystkich uczestników czekało wiele ciekawych wróżb i  zabaw. Zdolne przedszkolaki prezentowały również swoje umiejętności taneczne do utworu „Country Dance” Jerzego Fryderyka Haendla oraz popisywały się znajomością języka angielskiego śpiewając piosenkę „Knoc’k, knoc’k”. Na koniec wszystkich uczestników andrzejkowego spotkania, zarówno tych najmłodszych, jak i tych trochę starszych czekał słodki poczęstunek i mnóstwo cukierków z wróżbami. Oby wszystkie wróżby się spełniły.

 • Ślubowanie klas I 21. 10. 2013 r.

  W dniu 21 października 2013 roku przedszkolaki z „Calineczki” wzięły udział w uroczystym Ślubowaniu klas I, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Prezydent miasta Ostrowa pan Jarosław Urbaniak, dyrektorzy ostrowskich przedszkoli, przedstawiciele Rady Osiedla „Śródmieście”, Przewodniczący Rady Rodziców,, dyrekcja, nauczyciele oraz rodzice uczniów klas I. W ślubowaniu wzięło udział 5 klas pierwszych wraz z wychowawcami. Uczniowie klas I bardzo sumiennie przygotowali się do uroczystości prezentując jesienne wierszyki, ciekawe piosenki, wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze ,a także umiejętność czytania. Następnie uczniowie przystąpili do ślubowania na sztandar szkoły pod przewodnictwem dyrektora pana Grzegorza Graczyka. Uroczystego aktu pasowania dokonał prezydent Jarosław Urbaniak, wręczając uczniom dyplomy  oraz pióra. Na zakończenie uroczystości młodsi koledzy i koleżanki zostali obdarowani upominkami oraz słodyczami.

   

 • "Apel o pomoc"

  "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
  - Jan Paweł II                                                                                                                                       UWAGA                                                                                                                                                                                 KOCHANE DZIECI, DRODZY RODZICE               Pragniemy wspomóc rodziny poszkodowane w wyniku           wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim                                                                                                                                                                                        

  Obecnie potrzeba                                                                                                                                                                                           - art. spożywczych,
  - środków czystości,
  - nowych zabawek,
  - ręczników,
  - chemii gospodarczej
   - art. szkolnych                                                                                    (na chwilę obecną nie potrzeba odzieży)                                                                                                                                                                      Dary można przekazywać wychowawczyniom grupy V (druga sala po lewej stronie na parterze) w godzinach 7.30-16.00                                                                                        

  Zbiórka trwa od 19.11.2013r.-10.12.2013r.                                                                         

  Wszystko, co zgromadzimy zostanie przekazane potrzebującym. Chętni do udzielenia pomocy finansowej osobom poszkodowanym mogą także wpłacać pieniądze na specjalne konto:        

  ING BANK ŚLĄSKI S.A.                                                                     90 1050 1201 1000 0024 0426 23 43                                                                     

  Urząd Gminy Przygodzice
  pl. Powstańców Wlkp. 2, 63-421 Przygodzice z dopiskiem: "Pomoc dla poszkodowanych wybuchem gazu w Jankowie Przygodzkim                                                                                   ( UWAGA- NAKRĘTKOMANIA ZOSTAJE ZAWIESZONA, POWRÓCI 11 GRUDNIA)

   

 • Warsztaty artystyczno- sportowe w Szkole Podstawowej nr 5 13. 11. 2013 r.

  Przedszkolacy z grupy IV, V i IX wraz ze swoimi wychowawczyniami   13.11.2013r. odwiedzili Szkołę Podstawową nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Dzieci brały udział w zawodach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej. W radosnej atmosferze pokonywały różnorodne tory przeszkód oraz przeciągały linę, udowadniając która grupa jest silniejsza. Miały okazję podziwiać wiele doświadczeń przygotowanych specjalnie dla nich oraz brać udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały „przyjazne duszki”. Na zakończenie wszyscy przedszkolacy zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz gadżetami ze szkoły.

   

   

 • Franklinowe spotkanie grupa IX 11. 10. 2013 r.

  „Franklinowe spotkania”- zajęcia w bibliotece
  W dniu 11.10.2013 r. straszaki z grupy IX wraz z panią Angeliką Mazur oraz panią Kasią Motyl wybrały się do Biblioteki Publicznej Filii nr 7 dla Dzieci i Młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pt.: „Franklinowe przygody”, podczas których wysłuchały bajki o Franklinie, wzbogaciły wiedzę na temat zwierząt domowych, hodowlanych i egzotycznych, pracowały w grupie układając puzzle czy kolorując przygotowane przez panią bibliotekarkę kolorowanki. Na zakończenie przedszkolacy wraz z paniami wykonali taniec „Kaczuszki” i tym optymistycznym akcentem pożegnali się z pracownikami bibliotek.

 • Rozstrzygnięcie Konkursu "Czyste powietrze wokół nas" 15. 11. 2013 r.

  W dniu 15.11.3013 r. w Ostrowskim Centrum Kultury zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Urbaniaka „Czyste powietrze wokół nas”. Akcja miała na celu promowanie zachowań sprzyjających zachowaniu czystego powietrza w naszym otoczeniu. Pięcioro dzieci z grupy IX: Julia CHojka, Aleksandra Maciejewska, Mateusz Pawlak, Marek Grygowski i Bartosz Witkowski pod opieką pani Angeliki Mazur i pani Kasi Motyl przygotowało pracę konkursową wykorzystując takie materiały jak: tektura, plastikowe korki, plastikowe kubeczki, skorupki od jajek, skrawki materiału itp. Wszystkie prace przedszkolaków zostały wyróżnione i nagrodzone.

 • Festiwal Piosenki Patriotycznej "Małe Orły 2013r" 14.11.2013 r.

  Dnia 14.11.2013 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Festiwalu Patriotycznej Piosenki Przedszkolnej "Małe Orły", organizowanego przez Publiczne Przedszkole Sióstr Salezjanek.Udział w konkursie wzięły dzieci z grupy III : Wiktor Jakubowski, Maciej Kempa oraz Marcel Spigiel .Dzieci zaśpiwały piosenkę "Przybyli ułani".Wszyscy otrzymali upominki oraz dyplomy.

    

 • Święto Niepodległości 07. 11. 2013 r.

  Dnia 7 listopada 2013 grupa IV z panią Joanną Matysiak, grupa V z paniami Hanną Ograbek   i Mirosławą Gruszczyńska wybrały się, uczestniczyć w uroczystościach z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości do Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas uroczystości patriotyczne wiersze oraz piosenki zaprezentowali uczniowie z klasy II przygotowani przez panią Bogusławę Gruszczyńska- Kozan. Na pamiątkę wszystkie przedszkolaki otrzymały flagę Polski. W drodze powrotnej grupy IV i V reprezentowani przez przedstawicieli złożyli znicz w miejscu pamięci o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości.

 • Przedszkolaki grupy V i IX w TV PROART 05. 11. 2013 r.

  Przedszkolaki grupy V i IX dnia 05. 11. 2013 roku. byli gośćmi telewizji kablowej ProArt. Jak się produkuje programy telewizyjne? Co to jest reportaż, a co materiał publicystyczny? Jak to się dzieje, że obraz z kamery dociera do domowych telewizorów? Ilu ludzi musi się napracować, aby tak się działo? Między innymi na te pytania odpowiedzi szukali wraz ze swoimi wychowawczyniami Hanną Ograbek, Joanną Kryś oraz Moniką Pawlak, a także Katarzyną Motyl i Angeliką Mazur młodzi "Calineczkowicze" z integracyjnej grupy V i IX. A gdzie je znaleźli? Oczywiście odwiedzając siedzibę i studio Ostrowskiej Telewizji Kablowej, po których oprowadzili ich zatrudnieni tam pracownicy. Tam też odkrywali tajemnice ukryte za drzwiami telewizyjnego studia. Rzecz jasna działo się to wszystko pod czujnym okiem, krok w krok towarzyszącej im kamery, co stanowiło dodatkową atrakcję tej nietuzinkowej wycieczki.

 • Dzień Chłopaka 30. 10. 2013 r.

  W poniedziałek 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Tego dnia świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki z grup młodszych i starszych. W każdej grupie dziewczynki starały się, aby nasi dżentelmeni poczuli się wyjątkowo. Dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, złożyły życzenia i uściskały. Odśpiewały też uroczyste sto lat na część naszych panów. Następnie odbyły się zabawy, gry i konkursy, przy których wszyscy świetnie się bawili. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Nasi chłopcy tego dnia spisali się na medal. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu nie tylko grupy, ale i całego przedszkola.

 • Dzień ziemniaka w grupie V 02. 10. 2013 r.

  Dnia 02.10.2013 roku w grupie V odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców pod hasłem „Dzień ziemniaka”. Celem imprezy było poznanie tradycji uprawy ziemniaków, ich walorów odżywczych i dietetycznych, dobra zabawa, ale przede wszystkim integracja dzieci i rodziców z grupy integracyjnej. Uczestnicy warsztatów zapoznani zostali z historią ziemniaka, dowiedzieli się skąd pochodzi, jak inaczej nazywamy ziemniaki, z jakich części się składają oraz jakie potrawy można z nich przygotować. Były tańce, zabawy ruchowe oraz masażyki ziemniakami. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi mogli wykazać się pomysłowością i inwencją twórczą, wykonując różne prace z ziemniaka: jesienny szal ze stempli ziemniaczanych oraz ziemniaczane stworki – potworki. Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie przy biesiadnym stole, a także degustacja przepysznych jesiennych warzyw i soków przygotowanych przez nauczycielki . Pyszne szaszłyki z winogrona, pomidorków koktajlowych, różnego rodzaju soki owocowe , a nawet słodkie ciasto (niespodzianka przygotowana przez rodziców dziecka) to zaledwie kilka dań z bogatego menu. Jednak największą popularnością cieszyły się gorące ziemniaki prosto z ogniska. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej i rodzinnej atmosferze.

 • Odwiedziny w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrowie Wlkp. 25. 10. 2013 r.

  Przedszkolaki z „Calineczki” z grupy IV i VIII 25 października 2013 roku odwiedziły Szkołę Podstawową nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęli od obejrzenia przedstawienia pt. „O Krasnalu, który mieszkał w borze” pod kier. mgr Ewy Kowalskiej, przygotowanego przez uczniów klas 4. Po obejrzeniu przedstawienia, dzieci miały okazję zwiedzić szkołę. Zajrzeli do jadalni, świetlicy, biblioteki, sal lekcyjnych, sali komputerowej, a także do tzw. „bawialni”. Na zakończenie spotkania wszyscy zostali obdarowani słodkim upominkiem oraz breloczkami z wizerunkiem maskotki szkoły.

 • Wycieczka grupy II do piekarni 30. 10. 2013 r.

  Wycieczka do piekarni p. Janickiego. Dzieci z grupy II zapoznały się z pracą piekarza. Mogły obserwować cały proces produkcji chleba ( od momentu wsypywania składników i wyrabiania ciasta, aż do wyjęcia z pieca gotowego produktu). Średniaki młodsze wykazały ogromne zainteresowanie: zadawały wiele pytań, interesowały je maszyny i przybory używane przez piekarzy, takie jak: sito,waga, łopata do wyjmowania chleba z pieca, krajalnica do chleba, czy też maszyna do mieszania ciasta. Dzieci rozpoznawały i nazywały składniki ciasta, rodzaje chleba i degustowały świeżo upieczony chleb. Na zakończenie wycieczki pracownicy obdarowali grupę pachnącym chlebem i dużą paczką ciastek. Dzieci "skosztowały prezenty" podczas podwieczorku. Wycieczka była wspaniała.

 • "Piracka przygoda" z Bzikiem 18. 10. 2013 r.

  Przedszkolaki z „Calineczki” 18 października 2013 roku mogły przeżyć niesamowitą „Piracką przygodę”. Tola i Bzik, znaleźli się na pokładzie porzuconej łajby, po czasie dowiedzieli się że jest to stary piracki okręt. Odkryli tajne mapy, w tajemniczych kufrach znaleźli dziwne przedmioty. Ciekawi morskiej przygody postanowili sami zostać piratami i wypłynąć na pełne morze. Na pokład zaprosili wszystkie szczury lądowe, które musiały złożyć piracką przysięgę. Podczas rejsu zawinęli do wielu portów na różnych kontynentach świata, gdzie czekały na nich przygody. Jedną z nich było spotkanie ze słoniem Pinio i tygrysem Nunu. Podczas występu dzieciaki wraz z prowadzącymi śpiewały piosenki i brały udział w konkursach z nagrodami. Sponsorem przedstawienia była Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy kochanym Rodzicom !!!

   

   

   

   

   

   

   

 • XIV Olimpiada Sportowo-Zdrowotna PCK 07. 10. 2013r.

  Dnia 7 października 2013r., przedstawiciele grupy IV wraz z wychowawczynią Joanną wybrali się, aby wziąć udzial w XIV Olimpiadzie Sportowo- Zdrowotnej PCK, która odbyła sie na hali sportowej KS Stal. Nasze przedszkole reprezentowali: Kacper Gubański, Aleksandra Szymczak, Marta Kużaj, Marcel Nowak, Kacper Rracz., Olga Maciejewska, Filip . Kibicowały nam pani Ewelina (mama Oli) oraz pani Iwona. Głównym celem organizacji zawodów dla najmłodszych była popularyzacja sportu, promocja zdrowia, a także dbałość o wszechstronny rozwój aktywności fizycznej dzieci. Nasi dzielni sportowcy  z konkurencjami zaproponowanymi przez organizatorów poradzili sobie perfekcyjnie! W nagrodę otrzymaliśmy słodkości, soczek oraz wspaniały puchar, który z dumą dzieci pokazywały później swoim najbliższym. 

   

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję