Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Jak przygotować dziecko do balu karnawałowego.

Na karnawał dzieci czekają przez cały rok, a gdy nadchodzi czas zabawy, nie mogą się doczekać na tę magiczną chwilę, kiedy zamienią się w swoją ulubiona postać.

5 rad karnawałowych:

1. To dziecko decyduje!

      Pozwólmy dziecku zdecydować, czy chce strój z wypożyczalni, czy woli, żebyście wykonali strój własnoręcznie. Pamiętaj, że okazja bycia kim innym i przebrania się za ulubioną postać zdarza się dziecku tylko raz w roku. I na ten moment dzieci szczególnie czekają.

2. Wspólne przygotowania

      Niezależnie od tego, czy dziecko zdecyduje się na stój z wypożyczalni, sklepu, czy też wykonany własnoręcznie, angażujmy go do współpracy na każdym etapie przygotowań. Zabierzmy dziecko do sklepu lub wypożyczalni, koniecznie niech pociecha przymierzy wymarzony strój i spróbuje poruszać się w nim. W ten sposób unikniemy  rozczarowań.

3. Gdzie szukać inspiracji?

 Inspiracji można szukać w bardzo wielu miejscach - pójdźcie razem do księgarni, poszukajcie książek związanych z kinderbalami i karnawałem, na pewno znajdziecie jakiś fajny pomysł. Warto odwiedzić również teatralną garderobę - tu można znaleźć niecodzienne i z prawdziwego zdarzenia stroje. Przeglądajcie razem książeczki z ulubionymi bajkami dziecka - łatwiej będzie wykonać strój (jeśli taki dziecko wybierze) mając przed oczami obrazek z bajki. Warto poszperać również w Internecie czy sklepach on line.

4. Gdzie szukać materiałów

Wybierając się do sklepu w poszukiwaniu materiałów warto już mieć wizję stroju, w jakim wystąpi dziecko. Prawie na pewno będzie trzeba zajrzeć do sklepu papierniczego w poszukiwaniu kolorowego, złotego, srebrnego papieru czy tektury, przyda się również dobrze wyposażona pasmanteria.  A co jeśli waszej małej księżniczce zamarzy się złota suknia? Złoty materiał wcale nie jest dostępny w każdym sklepie, ale prawie na pewno znajdziecie go myszkując w sklepach second hand.

5. Stój powinien być wygodny

Wiemy, że strój karnawałowy musi być dla dziecka atrakcyjny. Ale często zapominamy o tym, że liczy się też wygoda. Strój nie może być za ciepły, uciążliwy, krępujący ruchy. Pamiętajmy, że dziecko musi  wykonywać w nim podstawowe czynności - usiąść przy stole, zjeść, skorzystać z toalety. I najważniejsze tańczyć i dobrze się bawić.  Pamiętajmy też o tym, żeby do malowania twarzy kupić dobre, nie uczulające farbki. Nie polecamy używać własnych kosmetyków do pomalowania buzi dziecka.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję