Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Programy Ogólnopolskie realizowane w naszym przedszkolu

PROGRAMY OGÓLNOPOLSKIE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

1.Fundajcja ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom" - fundacja ta została założona w 1998 roku przez I. Koźmińską. W naszym przedszkolu kampanię realizujemy od dwóch lat. Jej celem jest wspieranie zdrowia emocjonalnego- psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci, a hasłem przewodnim jest "Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!". Koordynatorem programu jest p. Emilia Torz.

2."Mamo, Tato, wolę wodę" realizowany w naszym przedszkolu od 2012 roku. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Koordynatorem programu jest p. Iwona Król.

3.Program „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-8 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Jest to cykl 24 spotkań z dziećmi 5 i 6 letnimi. Realizując zajęcia, nie mówimy dzieciom, co mają robić, ani: „To rozwiązanie jest dobre a tamto złe". Natomiast zachęcamy dzieci do analizowania sytuacji życiowych i zastanawiania się nad możliwościami postępowania w tych sytuacjach. Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość, jak również jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. Koordynatorem programu jest p. Donata Orłowska.

4.Akademia Aquafresh jest obecna w polskich przedszkolach już od 2011 roku, w trosce o zdrowy uśmiech dzieci. W roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęliśmy szóstą edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Tegoroczna edycja programu będzie kontynuacją działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej wśród dzieci. Kordynatorami programu jest p. Angelika Mazur.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję