Przedszkole Publiczne nr 11 "CALINECZKA"

Programy Przedszkola

W przedszkolu realizowane są następujące programy:

1. Program Wychowania Przedszkolnego "Nasze Przedszkole" autorstwa Wiesława Żaby - Żabińskiej i Małgorzaty Kwaśniewskiej (Wydawnictwo MAC Nasze przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci przeznaczony jest do instytucjonalnie zorganizowanej pracy pedagogicznej z małymi dziećmi. Jego autorska koncepcja dostosowana jest do założeń Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z dnia 23 grudnia 2008 roku1 oraz odpowiada zaleceniom zawartym w Rozporządzeniu Ministra Edukacji
Narodowej z dnia 8 czerwca 2009 roku w sprawie dopuszczenia do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników. 

2. Program nauczania religii dzieci w wieku przedszkolnym "Kochamy Dobrego Boga" realizowany jest w II,III,IV,V,VI grupie. Założenia progamu to przede wszytkim wprowadzenie dzieci w życie religijne. U podstaw katechezy przedszkolnej znajduje się proces chrzescijanskiego wtajemniczenia zapoczątkowany w sakramencie chrztu. Nowe tresci religijne w nauczaniu religii dzieci przedszkolnych włączone są w naturalny proces przeżywania, refleksji i poszukiwania odpowiedzi na pytania o otaczającym świecie, ludziach i Bogu. Dzieci doświadczają zatem, że nie są same przed Bogiem lecz że razem z innymi należą do wspólnoty dzieci Bożych, stopniowo poznają znaki i miejsca religine, poznają lepiej kim jest Bóg, Jego Syn - Jezus, stopniowo odkrywaja, że są uczniami Jezusa i pragną Go naśladować.

3. Od stycznia 2014 r. realizowany będzie w naszym przedszkolu program autorski pani Moniki Pawlak wspólnie z paniami: Jolantą Derą, Aleksandrą Rudolph pt. "Język migowy- pobaw się z nami migowymi znakami”. Celem zajęć jest uczenie w formie zabawowej komunikacji za pomocą języka migowego. Dodatkowo dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo- ruchowo-przestrzenną, a tym samym bliżej poznają świat osób niesłyszących.

4. Program realizowany przez Magdalenę Łopatę - Dolatę : Nowo odkryty świat języka angielskiego daje wielkie możliwości nazywania tych samych rzeczy inaczej – daje nową moc i nowy sposób postrzegania rzeczywistości. Program języka angielskiego opiera się na niekojarzącej się z przymusem, obowiązkiem czy wymaganiami, a pełnej aprobaty, zabawy i radości nauką. Praca nauczyciela z dziećmi oparta jest na metodzie językowo-plastycznej z elementami muzycznymi i ruchowymi. W toku nauczania pojawiają się piosenki oraz wierszyki o różnym poziomie trudności. Jak wiemy, dzieci uwielbiają kolorowanie, wycinanie, malowanie czy też klejenie, uwzględniając ten fakt w trakcie nauki języka, dzieci rozwijają swoje umiejętności na dwóch polach – artystycznym oraz językowym. Program nauczania języka angielskiego wydawnictwa Pearson.

Szukanie

akademia_aquafresh kubusiowi_przyjaciele_natury program_edukacji_antynikotynowej cała_polska_czyta_dzieciom
wole_wode akademia_zdrowego_przedszkolaka

UWAGA! Nasza witryna używa plików cookies (ciasteczek).

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies. Czytaj więcej…

Akceptuję