Teatr Lalek ” Bajka” – spektakl teatralno – kukiełkowy pt. „Calineczka”

W ramach projektu Moje Przedszkole na Kujawskiej oraz Ostrowskie Maluchy – nowe miejsce wychowania przedszkolnego    w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano przyjazd teatru objazdowego w celu przedstawienia spektaklu teatralno-kukiełkowy.

Dnia 27.09.19 r. do naszego przedszkola zawitał Teatr Lalek „Bajka”, który zaprezentował jeden ze swoich spektakli teatralno-kukiełkowych pt. „Calineczka”. Wzruszająca bajka o przesłaniu wychowawczym, która ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka jest piękna nie tylko zewnętrznie, ale ma także dobre serce i zawsze chętnie pomaga innym. Akcja bajki rozgrywa się w domu Calineczki, na moczarach,   w okolicy domu Żuka oraz w krainie Elfów. Podczas czterech odsłon dzieci mogły zobaczyć 13 kukiełkowych postaci, które występowały podczas spektaklu teatralnego, m.in. Calineczkę, Matkę Calineczki, Wróżkę, Żabę, Motyla, 3 Żuki, Biedronkę, Myszkę, Kreta, Jaskółkę oraz Elfa.

Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie bajkowe a na koniec nagrodziły naszych aktorów kukiełkowych ogromnymi brawami. To cudownie, że możemy doświadczać żeby, które nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą młode pokolenie.