Warsztaty czekoladowe

W ramach projektu Moje Przedszkole na Kujawskiej oraz Ostrowskie Maluchy – nowe miejsce wychowania przedszkolnego  w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowano innowatorskie warsztaty kulinarne  pt. „Warsztaty czekoladowe”.

W dniach 24.-25.09.19 r. do naszego przedszkola przybył niezwykły „Czekoladowy autobus” – to jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat. Ten mobilny warsztat czekoladowy został specjalnie przygotowany do wizyt najmłodszych miłośników czekolady. Dzieci uczestnicząc w warsztatach poznały historię czekolady, jej właściwości i rodzaje. Jednak co najsmaczniejsze smakowały ją i rozpieszczały swoje kubki smakowe. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie swoją wymarzona tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu i dzielił się z najbliższymi. Dzieci miały okazję bawić się formami z czekolady, ozdabiać je a przy okazji podjadać co nieco 🙂  Na zakończenie warsztatów każdy przedszkolak otrzymał dyplom: „Mistrza Czekolady”.

Nauka przez zabawę w warsztatach czekoladowych nabrało wyjątkowego charakteru. Dzieci przeniosły się w zupełnie inny świat, w której przemiła atmosfera i zaangażowanie organizatorów  pozwoliło rozwinąć ich umiejętności kulinarne oraz obudzić  kreatywność. Można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że dzieci czerpały nieograniczoną radość podczas zabawy z czekoladą. To wspaniałe warsztaty i świetny pomysł na zabawę, edukację i integrację.