Spotkanie autorskie gr VI z panem Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Dziecięcej

Spotkanie autorskie z panem Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Dziecięcej

W poniedziałek 3 czerwca dzieci z grupy VI wraz z nauczycielkami, wybrali się do Biblioteki Dziecięcej przy ulicy Królowej Jadwigi. W bibliotece spotkaliśmy się z panem Wiesławem Drabikiem, autorem książek dla dzieci. Pan Wiesław w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze rymowanki tworzył dla swojej córeczki, te wierszyki bardzo się spodobały innym osobom i w ten sposób powstała pierwsza książka. Pan Wiesław posiada kotkę Frotkę, o której przygodach można się dowiedzieć z książki pt. ,,Kocie łakocie”. Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej. Przedszkolaki potrafiły odpowiedzieć na wszystkie pytania autora dotyczące bajek. Na koniec spotkania pan Wiesław Drabik podarował na pamiątkę swój autograf każdemu dziecku.