Gorączka złota

Nasze Przedszkole brało udział w corocznej akcji „Gorączka złota”, która trwała od 25.02. do 31.05.br. Zbiórka złotych monet organizowana jest przy współpracy z PCK. Tym razem liczymy na nasz rekord – choć szczegóły poznamy dopiero po podsumowaniu przez PCK we wrześniu wiemy już, że tegoroczna zbiórka cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród przedszkolaków. Nasze dzieci wraz ze swoimi rodzicami i paniami niemalże codziennie wrzucały grosze. Podczas akcji każda z grup miała swój opisany słoik, po zapełnieniu go po brzegi otrzymywała naklejkę. Okazało się, że dzieciom spodobał się pomysł z wręczaniem naklejek za napełniony słoik co zaowocowało małą rywalizacją między grupami. Dzieci chętnie liczyły uzbierane naklejki ze swojej grupy a na koniec mogły zobaczyć ile monet zdołaliśmy wspólnie uzbierać i co najważniejsze takimi małymi gestami pomogliśmy dzieciom z ubogich rodzin, które będą miały szanse na fajny wakacyjny wypoczynek.