Miś Smyk – mały matematyk

W czerwcu zakończyliśmy realizację programu ” Miś Smyk  – mały matematyk ”  wykorzystujący metody prof. E. Gruszczyk – Kolczyńskiej. Dzięki jego realizacji dzieci z wszystkich grup wiekowych miały możliwość doskonalenia umiejętności matematycznych. Pluszowe misie pomagały dzieciom liczyć klasyfikować, porównywać, określać położenie przedmiotów w przestrzeni. Przedszkolaki rysowały misie z uwzględnieniem wszystkich elementów jego postaci, a także doskonalili umiejętność rozpoznawania i nazywania strony lewej i prawej.

Program matematyczny miał na celu wspierać u dzieci  podstawowe umiejętności, które będą niezbędne do tego aby z powodzeniem mogły rozpocząć naukę w szkole.  Jego realizacja dała dzieciom wiele radości i zabawy.