Spartakiada Przedszkolaków ” Jestem małym patriotą” 01.06.2019

W sobotę  na Stadionie Miejskim odbyła się spartakiada przedszkolaków pod patriotycznym hasłem: „Jestem Małym Patriotą”. W spartakiadzie wzięło udział siedemnaście przedszkoli z naszego miasta. Uroczystość rozpoczęła parada w trakcie której prezentowały się przedszkola. Podawano informacje o akcjach patriotycznych, w których uczestniczyły przedszkolaki. Po przejściu na wyznaczone stanowiska nastąpiło oficjalne otwarcie spartakiady przez panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek. Następnie rozpoczęły się sportowe zmagania. Dzieci w czterech kategoriach wiekowych zmierzyły się w różnych konkurencjach.
Dzięki spartakiadzie przedszkolaki rozwijają swoje zainteresowania sportem i wspaniale się bawią. W tym roku organizatorzy przygotowali również konkurencje sportowe dla rodziców, był to bieg „Stonogi” i przeciąganie liny. Nasze przedszkole dzielnie reprezentował pan Tomasz Jackowski. Wszystkie przedszkolaki wykonały taniec do piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem” . Wypuszczono w powietrze mnóstwo kolorowych balonów z patriotycznym przesłaniem. Wszystkim zawodnikom wręczone zostały medale.
Spartakiada sportowa przedszkolaków dostarczyła wielu emocji zawodnikom i kibicom.