Zakończenie projektu ,,Migające przedszkola, migające szkoły”

W naszym przedszkolu 14 maja zakończył się projekt ,,Migające przedszkola, migające szkoły”, w którym brały udział dzieci 6 – o letnie.  Projekt trwał dziewięć tygodni. Projekt „Migające przedszkola, migające szkoły” finansowany jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa

Obywatelskiego w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2018r.

Zajęcia z dziećmi prowadziła pani Agnieszka Wypych. Podczas zajęć dzieci poznały panią Martę Łuczon, która jest osobą niesłyszącą. Dzieci poznawały język migowy poprzez różnego rodzaju zabawy: tańce, piosenki, rymowanki, zabawy paluszkowe, filmy. W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych prac plastycznych, przedszkolaki wycinały, rysowały, kleiły i malowały. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Wiele radości sprawiało im poznawanie nowych gestów z języka migowego. Przedszkolaki potrafią zamigać zwroty grzecznościowe, kolory, zwierzęta, litery i niektóre czynności. Podczas zajęć panowała miła i przyjazna atmosfera. Dzieci często zadawały pani Agnieszce różnego rodzaju pytania związane z językiem migowym i osobami niesłyszącymi. Pani Agnieszka tłumaczyła i odpowiadała na pytania w bardzo przystępny sposób i przybliżała przedszkolakom jak wygląda świat ciszy. Uczestnicy projektu na jego zakończenie otrzymali dyplomy i upominki.