17 maja 2019r. Konkurs „Migające Przedszkolaki”

 

W czwartek 17 maja odbył się w naszym przedszkolu konkurs z języka migowego „Migające Przedszkolaki”. W konkursie wzięły udział dzieci z grup, w których od września realizowany jest program „Język migowy – pobaw się z nami migowymi znakami” ( IV, V, VI, VII, VIII).

W konkursie wzięli udział:

Grupa IV

Lena Kwiatkowska

Antoni Krupka

Grupa V

Amelia Ster

Przemek Tryniecki

Grupa VI

Natalia Dymna

Jagoda Sobczak

Grupa VII

Juliana Graja

Natan Skowron

Jakub Kwiasowski

Grupa VIII

Maja Krawczyk

Karina Żurek

Kuba Spitalniak

 

Zadania do wykonania wcale nie były proste. Zawodnicy musieli migać różne słowa np.: zwroty grzecznościowe, dni tygodnia, zwierzęta, zawody, środki lokomocji, zabawki, kolory. Uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie, przełamali swoją tremę i nieśmiałość, a ich wiedza i umiejętności posługiwania się językiem migowym były nagradzane gromkimi brawami.

W jury zasiadała pani Dyrektor Renata Zielińska, pani Justyna Michalak przewodnicząca Rady Rodziców,  pani Agnieszka Wodniczak przedstawiciel Rady Rodziców, pani Marta Łuczon.  W trakcie obrad jury dzieci zaśpiewały i zamigały piosenki ,,Kolorowy deszcz” i ,,Grzeczne słowa”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.