Zajączek Wielkanocny – ul. Grabowska

 

W naszym przedszkolu nadszedł wyjątkowy dzień. Każdego roku, tuż przed świętami wielkanocnymi, nasze przedszkole odwiedza Zajączek Wielkanocny.  Przychodzi do nas, a raczej kica z prezentami i słodkościami dla dzieci. Już od rana dzieci czekały  na Zajączka widząc ślady jakie  zostawił po sobie w przedszkolu. Dzieci zebrały się w sali grupy IX gdzie czekała na nich bardzo miła niespodzianka. Najpierw nauczyciel wprowadził miłą i życzliwą atmosferę i powitał dzieci. Kolejnym zadaniem było odszukanie i przeczytanie listu od Zajączka Wielkanocnego. W liście Zajączek wyznaczył kilka prostych zadań, które dzieci musiały wykonać, aby otrzymać swoje niespodzianki. Dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych w rytmie muzyki oraz odgadywali zagadki o tematyce wielkanocnej. Kolejną niespodzianką były odwiedziny Zajączka, który przekazał prezenty dzieciom z grupy IX, X, XI (puzzle, książki z bajkami, klocki…). Na sam koniec dzieci wraz ze swoimi wychowawcami zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Zajączkiem. Po pożegnaniu i podziękowaniu Zajączkowi wszyscy wyruszyli na poszukiwanie swoich koszyczków wielkanocnych, w których znajdowały się słodkie upominki. Takie radosne przeżycia na pewno na długo zostaną w naszej pamięci.

Grupa IX

Grupa X

Grupa XI