Światowy Dzień Autyzmu- ul.Grabowska

02 kwietnia 2019 r. nasze przedszkole włączyło się do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym dniu wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko na znak solidarności z osobami z autyzmem. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, że autyzm nie jest chorobą, ale zaburzeniem neurologicznym, że trzeba się z nim zaprzyjaźnić i nauczyć z nim żyć. Przedszkolaki obejrzały film Fundacji Synapsis „Poznaj Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan”, obrazujący postrzeganie świata zewnętrznego przez autystyczną dziewczynkę. Wszystkie grupy brały udział w wielu zabawach sensorycznych: „Zaburzone zmysły – jak funkcjonują? Dotyk”, „Czarodziejskie pudełko”, „Spacer po ścieżce sensorycznej”. Na koniec dnia dzieci wspólnie wykonały ogromne „Serce dla autyzmu” z własnoręcznie zrobionych niebieskich puzzli. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało niebieski balonik oraz niebieską rączkę z papieru. To była wielka lekcja świadomości i tolerancji.