Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca 2019 r. w Publicznym Przedszkolu nr.11 im. „Calineczki”  w Ostrowie Wielkopolskim  oprócz pierwszego dnia wiosny świętowaliśmy „Dzień kolorowej skarpetki” związany ze Światowym Dniem Zespołu Downa. W tym dniu wszystkie dzieci  do przedszkola przyszły w dwóch różnych skarpetkach. Te dwie niepasujące do siebie skarpetki były znakiem akceptacji inności oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa. Dzień spędziliśmy na wspólnej zabawie, czytaniu książek, robieniu kolorowych skarpet. Punktem kulminacyjnym było rozstrzygnięcie  konkursu   „Co można zrobić ze skarpety?”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była nauczycielka Hanna Ograbek   i Agnieszka Skórzewska.  Ilość prac oraz pomysłowość  dzieci i Rodziców miło nas  zaskoczyły. Okazało się, że skarpetki idealnie nadają się np. na  kota, bałwana, królika, konia, dżdżownicę, węża, smoka, ciasteczka i  owieczkę.

Komisja konkursowa   wyłoniła  trzy najciekawsze prace oraz przyznała siedem  wyróżnień  oceniając pomysłowość, wkład pracy i estetykę wykonania. Zwycięzcy otrzymali  atrakcyjne nagrody, a każdy z uczestników dyplom i miłą niespodziankę. Dziękujemy Rodzicom za przyłączenie się do akcji          i wzięcie udziału w konkursie.

Gratulacje !!!!