Programy Ogólnopolskie realizowane w naszym przedszkolu

PROGRAMY OGÓLNOPOLSKIE REALIZOWANE W NASZYM PRZEDSZKOLU

1.Fundajcja ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” – fundacja ta została założona w 1998 roku przez I. Koźmińską. W naszym przedszkolu kampanię realizujemy od dwóch lat. Jej celem jest wspieranie zdrowia emocjonalnego- psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci, a hasłem przewodnim jest „Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”. Koordynatorem programu jest p. Emilia Torz.

2.”Mamo, Tato, wolę wodę” realizowany w naszym przedszkolu od 2012 roku. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. Koordynatorem programu jest p. Sylwia Kowalczyk.

3.”Mały miś w świecie wielkiej literatury” to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma „Przedszkolnego ABC”. Jego autorem jest Aneta Konefał. Głównym bohaterem projektu jest pluszowy miś .Dzieci wraz z nauczycielami wybiorą grupową maskotkę – Misia, który odbędzie czytelnicze odwiedziny w domach przedszkolaków. Misiowi zostanie nadane imię, a projekt zainauguruję akcję wspólnego czytania w grupie przedszkolnej, do której włączeni zostaną rodzice. W dzienniczku Misia rodzice będą wpisywali tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek. Udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęci do czytania oraz przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.