Dzieci z grupy IV poznają zawody swoich rodziców i przenoszą się w świat muzyki

Tym razem gościliśmy rodziców Ignacego. Jego tata jest muzykiem , organistą . Dzięki temu mogliśmy poznać instrument klawiszowy – pianino cyfrowe. Mama Ignasia zaprezentowała nam gitarę. Pan Tomek i pani Sara dali prawdziwy koncert muzyczny, akompaniowali do zabaw ruchowych , a dzieci maiły możliwość samodzielnie pograć na tych instrumentach. W kolejnym dniu mieliśmy przyjemność gościć panią Kasię, która zaprezentowała dzieciom grę na skrzypcach oraz flecie poprzecznym. Naszym gościem była również pani Natalia- mama Stasia, nauczyciel muzyki w szkole oraz instruktor śpiewu w ostrowskim OCK -u. Przyniosła dzieciom różne instrumenty perkusyjne, grała na flecie prostym, a także prowadziła z dziećmi zabawy rytmiczne.

Dla dzieci spotkanie z muzyką było wielką frajdą, a z tatą Ignacego umówiliśmy się na prawdziwy koncert organowy w kościele.