Międzyprzedszkolny konkurs logopedyczno- plastyczny – Marzec 2019

Międzyprzedszkolny konkurs logopedyczno – plastyczny na ,,Najzabawniejszy  wierszyk z trudnymi artykulacyjnie słowami

W dniu 6 marca w Galerii 33, odbył się konkurs logopedyczno – plastyczny na ,,Najzabawniejszy wierszyk z trudnymi artykulacyjnie słowami”, zorganizowany przez Publiczne przedszkole nr 9 im. ,,Misia Uszatka”. Nasze przedszkole reprezentował Jan Widziński z VI grupy. Janek na konkursie zaprezentował wiersz samodzielnie wymyślony pt. ,,O strażaku, psie i pchle”. Narysował również piękną ilustrację do wiersza. Wszyscy laureaci  konkursu recytowali swoje utwory. każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

O strażaku, psie i pchle

 Jan Widziński

Pędzi strażak na rowerze,

bo go goni dzikie zwierzę.

Szosa sucha jest jak  pieprz,

a go goni dziki pies.

Piesek szczeka hau, hau, hau

strażak woła ał, ał, ał.

piesek szalał i był zły,

bo go pchła ugryzła w tył.

Strażak lubił tego psa,

Chociaż go kąsała pchła.